Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga mieszkańcy! 14 sierpnia Urząd Miejski oraz USC będą nieczynne

W związku z zarządzeniem prezydenta Bytomia o ustanowieniu dnia wolnego za święta przypadające w sobotę dla pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu, informujemy, że w piątek, 14 sierpnia Urząd Miejski oraz Urząd Stanu Cywilnego w Bytomiu będą nieczynne.

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Lato w mieście - półmetek

Lato w mieście - półmetek Data publikacji: 31 lipca 2020Połowa wakacji już za nami. Miejska oferta spędzenia tego czasu w mieście nie słabnie. Na kolejne tygodnie bytomskie kluby oraz miejskie jednostki przygotowały szereg atrakcji. Zobaczcie sami.

Jutro /1 sierpnia/ odbędzie się pierwszy z serii BeCeKoPoznawczy festyn dzielnicowy (Bytomskie Centrum Kultury). To cykl spotkań, który będzie realizowany również w innych dzielnicach. Tego samego dnia Biuro Promocji Bytomia zaprasza na spotkanie „Andrzej Czudek - kronikarz historii i walorów śląskiej przyrody, piewca śląskich rezerwatów”, które poprowadzi Łukasz Fuglewicz – przyrodnik, edukator, pracownik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Na początku tego tygodnia fani spędzania czasu na sportowo znajdą coś dla siebie - 3 sierpnia przewidziano trening piłki nożnej i zajęcia ogólnorozwojowe. Chętni poznają sztuki walki, podczas których na uczestników będzie czekała dodatkowa atrakcja – Bumper Ball. Dla głodnych sztuk walki będzie jeszcze możliwość wzięcia udziału w zajęciach karate organizowanych przez Bytomski Klub Sportowy „Karate Shinkyokuschin”.

6 sierpnia będzie szansa na poznanie, czym jest szermierka – na zajęcia zaprasza Bytomskie Towarzystwo Szermiercze. Kinomaniaków zapraszamy 7 i 8 sierpnia do kina samochodowego.

W programie na ten tydzień znajdziemy również: warsztaty etnograficzne, zajęcia plastyczne i kreatywne oraz warsztaty ceramiczne „Cuda z gliny” (3 sierpnia w MDK nr 2). Kawiarnia W lufcie zaprasza 6 sierpnia na warsztaty kulinarne dla najmłodszych, podczas których dzieci będą się uczyły przygotowywać pyszne desery i koktajle z sezonowych owoców.

Przypominamy, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zgłoszenia, a informacji gdzie i jak się zgłaszać szukajcie tutaj https://www.bytom.pl/lato-w-miescie-2020 w pliku zawierającym szczegółową ofertę Lata w mieście. Tutaj też znajdziecie informacje o szczegółach imprez


Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.