Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Lato w mieście może być fajne

Lato w mieście może być fajne Data publikacji: 25 lipca 2020Wakacje w mieście, można spędzić naprawdę ciekawie. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach, jakie przygotowaliśmy specjalnie dla Was.

Poniedziałek 27 lipca - to bardzo sportowy dzień w naszym mieście. Jak co tydzień zapraszamy do wzięcia udziału w „Poniedziałku na sportowo”, który tym razem będzie miał miejsce na Rozbarku ( Orlik przy ulicy Chorzowskiej 28). Trenerzy zaproszą na treningi piłki nożnej i sztuk walki, tego samego dnia na „Szermierkę dla każdego” zaprasza Bytomskie Towarzystwo Szermiercze, a na zajęcia karate - Bytomski Klub Sportowy „Karate Shinkyokushin” (kolejne zajęcia szermierki i karate odbędą się także 30 lipca).

Przez cały tydzień zajęcia rekreacyjno – sportowe prowadzi także MDK nr 2 w Karbiu, w którym w tym samym czasie dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach rękodzieła artystycznego i warsztatach perkusyjnych.

27 lipca to także ostatnia szansa na udział w warsztatach etnograficznych „Strachy spod krzaka” organizowanych przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Więcej tutaj.

We wtorek 28 lipca MDK nr 2 zaprasza nad Staw Północny w Parku miejskim na zajęcia z podstaw żeglarstwa, a Muzeum Górnośląskie na kolejne warsztaty etnograficzne „Jak malowany ptak”, które odbędą się również 30 lipca.

Wreszcie kolejne kino plenerowe, na które Becek zaprasza 31 lipca. Więcej tutaj.

Nie przegapcie naszych kolejnych propozycji.
Przypominamy, że podczas wszystkich wydarzeń obowiązują nas zasady bezpieczeństwa i zapisy  o czym szerzej i szczegółowo przeczytacie Więcej tutaj.

Autor:
Zdjęcia: fot. materiały organizatorów

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.