Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Kurs na przedsiębiorczość

Kurs na przedsiębiorczość Data publikacji: 4 grudnia 2018rpo1.png

Jesteś po trzydziestce? Mieszkasz na obszarze objętym rewitalizacją i planujesz założyć własny biznes? Zgłoś się do projektu Bytom - kurs na przedsiębiorczość i otwórz się na nowe możliwości.

Do 13 grudnia potrwa rekrutacja do projektu realizowanego przez Fundację Imago, dzięki któremu 16 osób pozostających bez pracy będzie mogło założyć własną działalność gospodarczą. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z bezzwrotnej datacji w wysokości do 25 tys. zł na rozkręcenie swojego biznesu, a także comiesięcznego stypendium (1750 zł).

Tematyka szkolenia obejmować będzie zagadnienia związane z przygotowaniami do założenia firmy, a także doradztwo z zakresu opracowywania biznesplanu, kwestii dotyczących promocji, pozyskiwania klientów i innych tematów formalno-prawnych.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby spełniające łącznie następujące warunki:
- powyżej 30. roku życia (od dnia 30. urodzin),
- pozostające bez zatrudnienia tj. bezrobotni lub nieaktywni zawodowo,
- planujące rozpocząć działalność gospodarczą,
- zamieszkujące na obszarach rewitalizowanych Bytomia zgodnie z zapisami Gminnego Programu Rewitalizacji Bytom 2020 +.

Uczestnikiem projektu mogą być także osoby powyżej 50. roku życia, osoby z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotne, o niskich kwalifikacjach, nieposiadające zarejestrowanej działalności gospodarczej w ostatnich 12 miesiącach.

Pełne informacje o projekcie, regulamin rekrutacji z formularzem rekrutacyjnym, wersje elektroniczne dokumentów do pobrania są na: www.fundacjaimago.pl. Więcej informacji można zaczerpnąć w siedzibie fundacji przy ul. Moniuszki 22 (I piętro- pokój 112, czynne w poniedziałki i czwartki od. 10.00 do 18.00 oraz w środy od 8.00 do 16.00), dzwoniąc pod nr tel.: 797 110 933 lub pisząc na: biuro.bytom@fundacjaimago.pl.

Projekt współfinansowany jest środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.