Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Plenerowe kino w Parku Miejskim

Bytomscy kinomaniacy mieli już okazję oglądać filmy wyświetlane na Rynku czy w okolicy Szybu Krystyna. Od kilku lat wieczorne seanse organizowane są w Parku Miejskim. Na kolejny letni pokaz w parkowej scenerii zapraszamy już w piątek, 19 lipca o 21.15.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

16 lipca 2019

Światła na Bytom

Światła na Bytom

Bytom malowany światłem - to tytuł szóstego już konkursu fotograficznego organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego. Zdjęcia można nadsyłać do 1 października.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 lipca 2019

Inauguracja Festiwalu Muzyka Narodów

Inauguracja Festiwalu Muzyka Narodów

Komplet spragnionej muzyki publiczności zgromadził dziś /14 lipca/ inauguracyjny koncert w ramach Festiwalu Muzyka Narodów. Z plenerowej sceny w Parku Miejskim popłynęły utwory Chopina i Moniuszki.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 lipca 2019

Młodzi na scenę

Młodzi na scenę

Do 31 lipca Teatr ROZBARK prowadzi nabór do drugiej edycji programu rezydencyjnego „Młodzi na scenę”. Program ma na celu wsparcie artystów reprezentujących szeroko rozumiany teatr tańca i ruchu w przygotowaniu premierowego spektaklu.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 lipca 2019

Na początek blues

Na początek blues

Pogodowe zawirowania nie odstraszyły entuzjastów bluesa, którzy przyszli posłuchać pierwszego koncertu w ramach cyklu Letnie granie na Rynku. O tym, że bytomianie czują bluesa przekonaliśmy się już niejeden raz.

ZOBACZ WIĘCEJ
13 lipca 2019

Wieczór w Kronice

Wieczór w Kronice

Wystawy " Piknik na skraju drogi" Katarzyny Górnej oraz "Pępek świata" przygotowana przez artystów we współpracy z dziećmi i młodzieżą w ramach wakacyjnej Świetlicy Sztuki, otwarto dziś /13 lipca/ w CSW Kronika.

ZOBACZ WIĘCEJ
12 lipca 2019

Letnie granie na Rynku

Letnie granie na Rynku

Masz ochotę  spędzić sobotni wieczór w sercu miasta i posłuchać akustycznych występów lokalnych artystów? Letni cykl koncertów otworzy jutro /13 lipca/ o 19.00  bluesman Marek McCaroon Motyka.

ZOBACZ WIĘCEJ
11 lipca 2019

Muzeum jedzie do chorych na raka z "Pogotowiem kulturalnym"

Muzeum jedzie do chorych na raka z "Pogotowiem kulturalnym"

"Pogotowie kulturalne" - Muzeum Górnośląskie w Bytomiu wychodzi z ofertą do pacjentów chorych na raka. Są wykłady kuratorów wysław, koncerty kameralne, a wkrótce będzie "Muzeum na wyłączność" czyli jeden dzień tylko dla pacjentów onkologicznych

ZOBACZ WIĘCEJ
6 lipca 2019

Kino wśród drzew

Kino wśród drzew

Po raz kolejny, w wakacje do Amfiteatru w Parku Miejskim zawitało kino plenerowe. Wczorajsza inauguracja miała nietypową oprawę. Przed seansem odbył się koncert muzyki filmowej.

ZOBACZ WIĘCEJ
6 lipca 2019

Zjazd kresowian

Zjazd kresowian

Wielką Galą Kresową "Razem jak w rodzinie. Kresy śpiewają dla Bytomia" w Operze Śląskiej rozpoczął się XXV Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian na Jasną Górę.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 lipca 2019

Muzyka w letni czas

Muzyka w letni czas

Letnie koncerty w parkowej scenerii mają już swoją wierną publiczność. Na koncert otwierający V Jubileuszowy Festiwal Muzyka Narodów zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 7 lipca o 16.00 do Parku Miejskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ
2 lipca 2019

Już wkrótce ruszy I edycja "Lokalu na Kulturę"

Już wkrótce ruszy I edycja "Lokalu na Kulturę"

Chcemy wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i mamy nadzieję, że oferowane lokale i zasady ich nabywania zachęcą do skorzystania z nowej oferty jaką przygotowało miasto - mówił podczas spotkania w sprawie „Lokalu na kulturę” prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

ZOBACZ WIĘCEJ
30 czerwca 2019

Kamea Dance Company na deskach Beceku

Kamea Dance Company na deskach Beceku

Dobiega końca Festiwal „Rozbark in Motion”, który odbywa się w Teatrze Rozbark oraz Bytomskim Centrum Kultury. W sobotę, 29 czerwca na deskach Beceku wystąpił ze spektaklem „Mnemosyne” jeden z najważniejszych izraelskich zespołów tańca współczesnego - Kamea Dance Company.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 czerwca 2019

Trwa Festiwal Rozbark in Motion

Trwa Festiwal Rozbark in Motion

Jeszcze przez trzy najbliższe dni, do 30 czerwca miłośnicy tańca będą mogli zobaczyć najlepsze spektakle oraz wziąć udział w warsztatach towarzyszących imprezie Rozbark In Motion, która odbywa się Teatrze Rozbark i Bytomskim Centrum Kultury.

ZOBACZ WIĘCEJ
28 czerwca 2019

Koncert organowy w kościele Ducha Świętego

Koncert organowy w kościele Ducha Świętego

„Muzyka organowa przez wieki”. Po takim tytułem odbędzie się drugi już koncert w kościele Ducha Świętego przy ul. Krakowskiej w ramach „Spotkań muzycznych w Duchu Świętym – Muzyka i modlitwa”. Zapraszamy w sobotę, 29 czerwca o 18.00. Wstęp wolny.

ZOBACZ WIĘCEJ
23 czerwca 2019

Dni Bytomia 2019 - tak świętowaliśmy

Dni Bytomia 2019 - tak świętowaliśmy

Różnorodność tegorocznych  Dni  Bytomia mogła przyprawić o zawrót głowy. Przez dwa dni tłumy  bytomian, korzystając z pięknej pogody, bawiły się  w rytmie muzyki różnych stylów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.