Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

odNOWA kościoła św. Jacka

Kościół pw. św. Jacka to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych zabytków w Rozbarku i naszym mieście. Dzięki dwóm projektom unijnym, w wybudowanym na początku XX wieku kościele prowadzone są prace konserwatorskie, restauratorskie oraz remontowe, dzięki którym zabytkowy obiekt za prawie 30 mln zł zostanie odnowiony.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Kresy - polskie dziedzictwo na wschodzie

Kresy - polskie dziedzictwo na wschodzie Data publikacji: 5 listopada 2019Kilkanaście miast na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej odwiedzili uczestnicy seminarium organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN-u. Nasze miasto reprezentowała Anna Dziadek ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Seminarium, w którym wzięli udział nauczyciele z całej Polski miało na celu nie tylko odwiedzenie dawnych ziem Rzeczypospolitej Polskiej, ale również zapoznanie się z najnowszymi działaniami edukacyjnymi Biura Edukacji Narodowej oraz nawiązanie  kontaktów z Polakami żyjącymi na Wschodzie i kultywowanie pamięci o polskich Kresach.

Podczas pobytu na Wschodzie od 19 do 26 października uczestnicy odwiedzili takie miasta jak: Winnica, Bar, Humań, Berdyczów, Latyczów, Międzybórz czy Nowokonstantynów, poznając nie tylko ich historię, ale również spotykając się z Polakami mieszkającymi wciąż na Podolu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum SP nr 51 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.