Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Kresy - polskie dziedzictwo na wschodzie

Kresy - polskie dziedzictwo na wschodzie Data publikacji: 5 listopada 2019Kilkanaście miast na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej odwiedzili uczestnicy seminarium organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN-u. Nasze miasto reprezentowała Anna Dziadek ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

Seminarium, w którym wzięli udział nauczyciele z całej Polski miało na celu nie tylko odwiedzenie dawnych ziem Rzeczypospolitej Polskiej, ale również zapoznanie się z najnowszymi działaniami edukacyjnymi Biura Edukacji Narodowej oraz nawiązanie  kontaktów z Polakami żyjącymi na Wschodzie i kultywowanie pamięci o polskich Kresach.

Podczas pobytu na Wschodzie od 19 do 26 października uczestnicy odwiedzili takie miasta jak: Winnica, Bar, Humań, Berdyczów, Latyczów, Międzybórz czy Nowokonstantynów, poznając nie tylko ich historię, ale również spotykając się z Polakami mieszkającymi wciąż na Podolu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum SP nr 51 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.