Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Konferencja dla zdrowia

Konferencja dla zdrowia Data publikacji: 6 grudnia 2019Cukrzyca zagrożeniem współczesnego człowieka - to tytuł konferencji zorganizowanej dziś / 6 grudnia/ przez Bytomski Ośrodek Promocji Zdrowia oraz Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych.
 
W pośpiechu, w jakim obecnie żyjemy często zapominamy o tym, by o siebie zadbać.  Profilaktyka i działania edukacyjne mają ogromne znaczenie w kształtowaniu prozdrowotnych postaw, co jest szczególnie ważne zwłaszcza wśród młodych ludzi  - mówi wiceprezydent Adam fras, który zainaugurował konferencję.
 
Gośćmi konferencji byli prof. Krzysztof Strojek, Konsultant Krajowy ds. diabetologii  i wykładowców, który przedstawił wykład "Cukrzyca zagrożeniem współczesnego człowieka". Z kolei psycholog Magdalena Kuźnik z Kliniki Diabetologii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka poruszyła kwestię akceptacji i zaangażowania w życiu z cukrzycą.
 
O tym, jak ważna jest dieta w tej chorobie, opowiedziała dr Justyna Nowak ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z kolei Justyna Kapuściok z Zespołu Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych, przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z pielęgnacją i samokontrolą stóp w  przebiegu cukrzycy. Czy diabetycy powinni uprawiać sport - na to pytanie odpowiedział  dr Michał Wyder z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach.


Patronat nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.