Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie Mieszkania wymienią ponad 500 okien w lokalach gminnych

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rok 2019 dobrym rokiem inwestycji i poprawy finansów Bytomia - jest raport o stanie miasta

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz udostępnił dziś mieszkańcom i przekazał oficjalnie do Rady Miejskiej raport o stanie miasta za rok 2019. Z liczącego prawie 150 stron dokumentu dowiemy się, jak funkcjonowało miasto w 2019 r. Dyskusja na temat raportu odbędzie się podczas sesji Rady Miejskiej dnia 24 sierpnia.

Umowa na przebudowę ul. Narutowicza podpisana

Firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. za ponad 1 mln zł przebuduje jedną z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łączącą ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich. 28 lipca została podpisana umowa, a prace drogowe powinny ruszyć w połowie sierpnia po zatwierdzeniu tymczasowej organizacji ruchu.

Zasady przyjmowania klientów do rejestracji pojazdów

W związku z zamknięciem wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego, osoby załatwiające sprawy w Wydziale Komunikacji obowiązuje boczne wejście od ul. Parkowej (po prawej stronie od wejścia głównego – obok windy zewnętrznej).

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Konferencja dla zdrowia

Konferencja dla zdrowia Data publikacji: 6 grudnia 2019Cukrzyca zagrożeniem współczesnego człowieka - to tytuł konferencji zorganizowanej dziś / 6 grudnia/ przez Bytomski Ośrodek Promocji Zdrowia oraz Zespół Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych.
 
W pośpiechu, w jakim obecnie żyjemy często zapominamy o tym, by o siebie zadbać.  Profilaktyka i działania edukacyjne mają ogromne znaczenie w kształtowaniu prozdrowotnych postaw, co jest szczególnie ważne zwłaszcza wśród młodych ludzi  - mówi wiceprezydent Adam fras, który zainaugurował konferencję.
 
Gośćmi konferencji byli prof. Krzysztof Strojek, Konsultant Krajowy ds. diabetologii  i wykładowców, który przedstawił wykład "Cukrzyca zagrożeniem współczesnego człowieka". Z kolei psycholog Magdalena Kuźnik z Kliniki Diabetologii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka poruszyła kwestię akceptacji i zaangażowania w życiu z cukrzycą.
 
O tym, jak ważna jest dieta w tej chorobie, opowiedziała dr Justyna Nowak ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Z kolei Justyna Kapuściok z Zespołu Policealnych Szkół Medyczno-Społecznych, przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z pielęgnacją i samokontrolą stóp w  przebiegu cukrzycy. Czy diabetycy powinni uprawiać sport - na to pytanie odpowiedział  dr Michał Wyder z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Reptach.


Patronat nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.