Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

KOMUNIKAT nr 18

KOMUNIKAT nr 18 dot. danych o aktualnym stanie i zmianach w ewidencji dzieci i młodzieży

W związku z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 19 lutego 2002 r. sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola , szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. 2002/23/225 z późniejszymi zmianami - ostatnia zmiana w 2010/156/1047) oraz na podstawie  art. 19 ust. 2 ustawy o systemie oświaty, a także na wniosek zgłoszony przez dyrektorów niektórych szkół rejonowych, uprzejmie wyjaśniam:

W świetle wyżej cytowanych przepisów prawnych oraz regulacji prawnej dot. ochrony danych osobowych, a także możliwości techniczno – informatycznych aktualnie nie znajduje się możliwości rozszerzenia danych w ewidencji dzieci i młodzieży przekazywanych dyrektorom publicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów na obszarze Bytomia przez Prezydenta Miasta (Wydział Spraw Obywatelskich UM) o informacje dot. rodziców/prawnych opiekunów (nazwiska i adresy ich zamieszkania). Pragnę podkreślić, że zapis ustawowy wskazuje na ewidencję dzieci i młodzieży, a nie ich rodziców. Ponadto § 6 cytowanego wyżej rozporządzenia wskazuje wszystkie źródła danych, z których winien skorzystać dyrektor.

W wyjątkowych sytuacjach na wniosek dyrektora złożony na wymaganym formularzu (Wniosek o udostępnieniu danych....) do Wydziału Spraw Obywatelskich będą udostępniane dane wg uzgodnień między stronami. Dotychczasowe wykazy będą uzupełnione wyłącznie o miejsce urodzenia dziecka. Pragnę podkreślić, że zmieni się droga przekazu danych do szkół. Od bieżącego roku Wydział Spraw Obywatelskich UM będzie przekazywał ewidencję dzieci i młodzieży oraz comiesięczne do niej zmiany bezpośrednio do szkół rejonowych, a nie jak dotychczas do Wydziału Edukacji UM.
Naczelnik Wydziału
Marcin Popławski 

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.