Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

KOMUNIKAT nr 17

Komunikat nr 17

w sprawie prawa nauczycieli do wynagrodzenia w dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, ustalonych zgodnie z § 5 ust.1 rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. nr 46, poz. 432 z późn. zm.)

W przypadku, kiedy nauczyciel zobowiązany jest do obecności w szkole,     należy uznać, że wykonuje pracę a więc uzyskuje prawo do pełnego wynagrodzenia, jakie by uzyskał gdyby w tym dniu pracował – włącznie z godzinami ponadwymiarowymi. Należy uznać, że w tym dniu nauczyciel wypracował wszystkie godziny przewidziane w planie nauczania. Stanowisko  to opiera się na założeniu, że nauczyciel w ramach ustalonego czasu pracy  na podstawie art. 42 ust. 3 lub ust. 7 KN jest zobowiązany do realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (art. 42 ust. 2 pkt 1 KN). Tak więc wykonywanie zajęć wychowawczo-opiekuńczych również spełnia przesłankę pracy w wymiarze obowiązującym danego nauczyciela.

Naczelnik Wydziału Edukacji

Marcin Popławski


Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.