Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

KOMUNIKAT nr 13

Komunikat nr 13 w sprawie arkusza organizacyjnego – arkusz/plan wrzesień 2012

Szkoły prowadzące świetlicę zobowiązane są do wpisania liczby uczniów korzystających z opieki świetlicowej oraz z żywienia. Na tej podstawie, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu, proszę właściwie wpisać zniżki dla kierowników świetlicy.

1)    Umowy z nauczycielami zatrudnionymi w niepełnym okresie trwania roku szkolnego (np. wrzesień-styczeń, wrzesień-kwiecień) powinny być zawarte na okres faktycznego zatrudnienia zgodnie z tygodniowym wymiarem realizowanych godzin – na umowie proszę nie podawać wymiaru obliczonego przez PABS. W PABS taki nauczyciel powinien być wprowadzony bez czasowego zakresu zatrudnienia z wymiarem godzin realizowanych w danym oddziale. Z chwilą ustania zatrudnienia (np. styczeń, kwiecień) dyrektor zgłasza do zatwierdzenia aneks, w którym informuje o zakończonym zatrudnieniu takiego nauczyciela.

2)    Przypominamy, że obecnie tworzone zbiory w PABS to ‘arkusz/plan wrzesień 2012’ a nie Aneksy nr 1. Aneks nr 1 jest modyfikacją zbioru ‘arkusz/plan wrzesień 2012’ i może być tworzony dopiero po zatwierdzeniu zbioru ‘arkusz/plan 2012’.

3)    Proszę uważnie zapoznać się z instrukcjami i komunikatami dotyczącymi zmian w PABS (dostępne na stronie PABS). Proszę szczególną uwagę zwrócić na informacje wyświetlane kolorem pomarańczowym – sygnalizują niezgodność bilansu godzin i planu arkusza. Bilans godzin i planu arkusza powinien wykazywać te same wartości. W zbiorze ‘arkusz/plan wrzesień 2012’ w zakładce ‘zadania-plan’ okres zatrudnienia należy ustawić: wrzesień 2011-sierpień 2013 dla każdego nauczyciela niezależnie od okresu i formy zatrudnienia. Taka operacja jest niezbędna w celu zapewnienia środków finansowych na wynagrodzenia. W zakładce ‘przydział czynności-arkusz’ nie należy ustalać okresu – pola te muszą na tym etapie zostać puste i będą zmieniane kolejnymi aneksami.

4)    Sposób rozliczania godzin ponadwymiarowych zostanie przedstawiony na spotkaniu w dniu 14 września br. – godzina 9:00 szkoły zawodowe, godzina 10:30 licea ogólnokształcące; miejsce – Wydział Edukacji p. 8 (parter).

5)    Nadal występują błędy w ustalaniu danych w zakładce ‘projekt/placówka-zespół’ – proszę prawidłowo oznaczyć wszystkie daty dotyczące organizacji roku (1.IX-29.VI), w tym dni wolne i ferie (30.I – 12.II). 

6) Szkoły prowadzące świetlicę zobowiązane są do wpisania liczby uczniów korzystających z opieki świetlicowej oraz z żywienia. Na tej podstawie, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Bytomiu, proszę właściwie wpisać zniżki dla kierowników świetlicy.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.