Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolorowanki o mieście upominkiem od prezydenta

Data publikacji: 6 grudnia 2018logo_kolor.jpg

Z mikołajkową wizytą zajrzał dziś Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, do dzieci z przedszkola Niezapominajka przy ul. Olimpijskiej. Wręczył dzieciom drobne upominki - kolorowankę o mieście, po którym będzie oprowadzał ich Świetlik.

Dzięki niej maluchy poznają kilka trudnych słów związanych z odnową Bytomia. Kolorowanki  "Poznajemy trudne słowa - czyli co to jest rewitalizacja?" wraz z zestawem kredek są elementem pakietów edukacyjnych, które niebawem trafią do bytomskich szkół, przede wszystkim w obszarze rewitalizacji.

Zestawy są podzielone na poszczególne grupy uczniów i dostosowane do wieku - dla przedszkolaków, uczniów klas 1-3, następnie uczniów klas 4 - 8 i szkół ponadpodstawowych. Znajdują się wśród nich m.in. kolorowanki, wyklejanki, klocki, gry planszowe czy makiety do układania miasta. Do każdego pakietu dołączone są konspekty mające ułatwić pedagogom przeprowadzenie lekcji na temat rewitalizacji.

Zestawy edukacyjne są elementem podsumowującym projekt pilotażowy rewitalizacji "Bytom odNowa - innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych", który od 2016 roku Bytom prowadzi na zlecenie ministerstwa inwestycji i rozwoju. Pilotaż rewitalizacji finansowany jest z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

_DSC3685.jpg
 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.