Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejny etap prac drogowych na ul. Musialika

Kolejny etap prac drogowych na ul. Musialika Data publikacji: 5 listopada 2019W najbliższą środę, 6 listopada zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej zmiany organizacji ruchu na ul. Musialika. Przypomnijmy, że ul. Musialika jest przebudowywana na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów.

6 listopada wykonawca robót wprowadzi zawężenie jezdni na północnym odcinku ul. Musialika od skrzyżowania z ul. Szczęść Boże do skrzyżowania z ul. Witczaka. Na zawężonym odcinku zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także zakaz zatrzymywania po południowej stronie ulicy Musialika celem zapewnienia płynnego ruchu dwukierunkowego.

Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć nie tylko kierowców, ale również pieszych, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności.

Przebudowa ul. Musialika na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów /o długości 650,0 mb/ obejmuje przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, nowe przejścia dla pieszych, a także wymianę słupów oświetleniowych. Podczas prac wymieniona zostanie warstwa bitumiczna jezdni,  przebudowane zostaną zjazdy z kostki kamiennej, częściowo wymienione i przebudowane będą chodniki oraz wprowadzone zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu i co najważniejsze: trzy dodatkowe, bezpieczne przejścia dla pieszych – jedno przy ul. Witczaka i dwa w rejonie nowego skate parku i promenady. W rejonie promenady zbudowane zostaną także progi zwalniające. Wszystkie te prace mają poprawić bezpieczeństwo osób korzystających ze skate parku oraz promenady.

Wartość wszystkich prac wynosi 737 721 zł, z czego aż 50% to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Termin zakończenia robót planowany jest na koniec listopada br.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.