Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejny etap prac drogowych na ul. Musialika

Kolejny etap prac drogowych na ul. Musialika Data publikacji: 5 listopada 2019W najbliższą środę, 6 listopada zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej zmiany organizacji ruchu na ul. Musialika. Przypomnijmy, że ul. Musialika jest przebudowywana na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów.

6 listopada wykonawca robót wprowadzi zawężenie jezdni na północnym odcinku ul. Musialika od skrzyżowania z ul. Szczęść Boże do skrzyżowania z ul. Witczaka. Na zawężonym odcinku zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także zakaz zatrzymywania po południowej stronie ulicy Musialika celem zapewnienia płynnego ruchu dwukierunkowego.

Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć nie tylko kierowców, ale również pieszych, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności.

Przebudowa ul. Musialika na odcinku od ul. Witczaka do ul. Alojzjanów /o długości 650,0 mb/ obejmuje przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, nowe przejścia dla pieszych, a także wymianę słupów oświetleniowych. Podczas prac wymieniona zostanie warstwa bitumiczna jezdni,  przebudowane zostaną zjazdy z kostki kamiennej, częściowo wymienione i przebudowane będą chodniki oraz wprowadzone zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu i co najważniejsze: trzy dodatkowe, bezpieczne przejścia dla pieszych – jedno przy ul. Witczaka i dwa w rejonie nowego skate parku i promenady. W rejonie promenady zbudowane zostaną także progi zwalniające. Wszystkie te prace mają poprawić bezpieczeństwo osób korzystających ze skate parku oraz promenady.

Wartość wszystkich prac wynosi 737 721 zł, z czego aż 50% to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Termin zakończenia robót planowany jest na koniec listopada br.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.