Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Kolejne zatrzymanie na gorącym uczynku

Kolejne zatrzymanie na gorącym uczynku Data publikacji: 16 maja 2019Bytomscy strażnicy miejscy już po raz drugi w ciągu kilku dni zatrzymali na gorącym uczynku firmę, która wyrzucała odpady. Dzisiaj, 16 maja zatrzymania dokonano przy ul. Starochorzowskiej w Bytomiu-Łagiewnikach, gdzie kierowca samochodu wyrzucił odpady, wśród których były m.in.: asfalt, podkłady tramwajowe, gruz oraz tłuczeń służący jako podsypka pod tory tramwajowe.

Po raz kolejny strażnicy miejscy wykazali się skutecznością, dokonując zatrzymania na gorącym uczynku kierowcy, który nielegalnie wysypywał odpady – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Odpady zostały zrzucone na terenie miejskim. To już drugi przypadek, kiedy w tym samym miejscu złapano firmę na takim procederze. O sprawie natychmiast powiadomiliśmy Policję, która przejęła sprawę i będzie prowadzić czynności mające na celu jej wyjaśnienie – dodaje Waldemar Gawron.

Podczas dzisiejszej akcji przybyli na miejsce strażnicy miejscy, policjanci oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytomiu stwierdzili nie tylko, że samochód był nieoznakowany, ale również, że kierowca nie posiadał żadnej dokumentacji związanej z przewożonymi odpadami. Warto także podkreślić, że w rejonie, gdzie kierowca wysypał odpady prawdopodobnie pochodzące z remontowanego torowiska tramwajowego, odkryto również podkłady kolejowe, które stanowią zagrożenie dla środowiska.

Ostatnie działania strażników miejskich, urzędników oraz policjantów pokazują z jaką skalą nieprawidłowości mamy do czynienia w przypadku nielegalnych odpadów. Jesteśmy zdeterminowani, aby prowadzić tę walkę do końca – mówi Waldemar Gawron. Warto podkreślić, że zarówno dzisiaj, jak również podczas poniedziałkowej akcji kierowcy otrzymali maksymalne mandaty, jakie przewiduje prawo. To oczywiście nie wyklucza kolejnych kar, jakie mogą nałożyć inne organy. Mam nadzieję, że to skutecznie odstraszy osoby zajmujące się tym procederem - dodaje zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że w poniedziałek przy ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu-Suchej Górze zostały zatrzymane dwa samochody i kierowcy, którzy przywieźli odpady. Jednego z nich zatrzymano na gorącym uczynku, zaś drugiemu strażnicy miejscy i policjanci udaremnili wysypanie odpadów.

W obydwu przypadkach jesteśmy w stałym kontakcie z policjantami, którzy będą prowadzić w tych sprawach dalsze postępowanie. Informacje o nielegalnych składowiskach odpadów przekazaliśmy również do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który może nałożyć karę na osoby zwożące nielegalne odpady do naszego miasta – mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska z Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.