Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Kolejne imprezy i wydarzenia odwoływane i przełożone w Bytomiu

Kolejne imprezy i wydarzenia odwoływane i przełożone w Bytomiu Data publikacji: 10 marca 2020Opera Śląska zawiesiła do 14 kwietnia wszystkie wydarzenie artystyczne dla publiczności, zaś Muzeum Górnośląskie w Bytomiu będzie nieczynne również do 14 kwietnia. Przełożone zostały także rozgrywki ligowe, w których występują bytomskie drużyny w III, IV i niższych ligach piłkarskich.

W związku z komunikatem Opery Śląskiej w Bytomiu wszystkie wydarzenia artystyczne dla publiczności zaplanowane do 14 kwietnia br. włącznie zostają odwołane. Wznowienie „Łucji z Lammermoor” i pozostałe wydarzenia artystyczne odbędą się w innym terminie. Bilety na te wydarzenia zachowują ważność lub w przypadku rezygnacji można dokonać zwrotu – szczegóły na stronie Opery Śląskiej

Również Muzeum Górnośląskie wydało komunikat, w którym poinformowało, że placówka muzealna będzie nieczynna dla zwiedzających do 14 kwietnia br., a wszystkie zaplanowane wydarzenia, warsztaty i wystawy odbędą się w późniejszym terminie – szczegóły na stronie Muzeum Górnośląskiego

Odwołane zostały również najbliższe spotkania ligowe bytomskich drużyn występujących w III, IV i niższych ligach piłkarskich. Nie odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 marca mecz Polonii Bytom z Ślęzą Wrocław, jak również zaplanowany na 21 marca mecz Szombierek Bytom z Unią Kosztowy.

Komunikat w sprawie przełożenia spotkań ligowych wydał Śląski Związek Piłki Nożnej – KOMUNIKAT ŚZPN

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/BS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.