Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Kolejna wycieczka - schron i Gimnazjum.

Kolejna wycieczka - schron i Gimnazjum. Data publikacji: 16 lipca 2017Historię miechowickiego schronu oraz budynku dawnego Gimnazjum poznali wczoraj /15 maja/ uczestnicy wycieczki. W ramach kolejnej edycji akcji Poznaj Bytom z przewodnikiem spotkała się grupa ponad 40 osób.

Wakacyjne wycieczki po naszym mieście rozpoczęły się tydzień temu. 8 lipca chętni zwiedzali budynek Sądu Rejonowego oraz areszt. Dowiedzieli się kto i w jaki sposób karał przestępców w czasach średniowiecznych.

Tematyka wczorajszego zwiedzania była równie ciekawa. Odsłonięta została tajemnica niedawno odkrytego schronu. Uczestnicy podziwiali między innymi wystawę przybliżającą historię II Wojny Światowej na terenie Śląska. Bliżej przedstawiona została historia tragedii stycznia 1945 roku, kiedy do Miechowic wkroczyła Armia Czerwona. Nie ominięto również budynku byłego Gimnazjum w Miechowicach, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie ze schronem, który odegrał nie mniejszą rolę podczas wojennych wydarzeń.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była imitacja nalotu bombowego. W schronie dzięki efektom świetlnym oraz dźwiękowym można było doświadczyć jakie to przeżycie.

Organizatorem wycieczki był Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami, a na czele grupy stanął wczoraj Ireneusz Okoń, który opiekuje się schronem.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.