Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2020, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Kolejna muzyczna podróż za nami

Kolejna muzyczna podróż za nami Data publikacji: 12 sierpnia 2019Tradycyjnie, w wakacyjną niedzielę w Parku Miejskim odbył się koncert z cyklu "Muzyka Narodów". Tym razem licznie zgromadzoną publiczność urzekł taniec klasyczny, ludowy i irlandzki.

Na scenie amfiteatru wystąpili, prezentując taniec klasyczny soliści Opery Śląskiej w Bytomiu: Sara Guarnieri, Viridiana Hernandez-Martinez, Grzegorz Pajdzik, Artur Dmochowski i Douglas De Oliveira Fereira. Taniec rodem z "Zielonej Wyspy" zaprezentował zespół Glendalough. Zaś Konopielki przedstawiły taniec ludowy.

Przed nami ostatnie dwa spotkania tegorocznego festiwalu. Już za tydzień przeniesiemy się w muzyczny świat Włoch. 25 sierpnia wielki finał, uroczysty koncert upamiętniający 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego - Muzyka Górnego Śląska i regionów.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.