Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Kolejna firma przewożąca odpady ukarana

Kolejna firma przewożąca odpady ukarana Data publikacji: 17 maja 2019Samochód ciężarowy przewożący niebezpieczne odpady został dzisiaj zatrzymany przez Policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego na Alei Jana Pawła II w Bytomiu. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd jest nieoznakowany, a kierowca nie posiada dokumentacji przewożonego ładunku.

Podczas zatrzymania, jakiego dokonała Policja i Inspekcja Transportu Drogowego okazało się, że na samochodzie znajdują się odpady zmieszane pochodzące z mechanicznej obróbki, zawierające niebezpieczne substancje. Na miejsce akcji udali się również strażacy z Bytomia i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Katowic, pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron i radny Maciej Bartków.

W tym tygodniu to już kolejne zdarzenie, w którym zatrzymany został pojazd przewożący odpady. Warto podkreślić, że również dzisiaj na firmę nałożono maksymalny mandat, jaki przewiduje prawo. To oczywiście nie wyklucza kolejnych kar,  jakie mogą nałożyć inne organy. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Policja oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zatrzymano dwóch kierowców w Bytomiu-Suchej Górze /rejon ul. Strzelców Bytomskich/, zaś wczoraj, 16 maja kierowcę wyrzucającego odpady w Bytomiu-Łagiewnikach w rejonie ul. Starochorzowskiej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.