Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Kolejka wróciła na trasę

Kolejka wróciła na trasę Data publikacji: 27 czerwca 2020W programie wakacyjnych wojaży nie może zabraknąć przejazdu wąskotorówką. Okazje ku temu będą w każdy weekend przez najbliższe 2 miesiące. Dziś, o 9.15, po raz pierwszy w tym roku wyruszył wakacyjny przejazd wąskotorówką.

Jeżdżąca na trasie z Bytomia przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego wąskotorówka, jest jedną z największych atrakcji miasta - zarówno dla tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Przejazd liczącą 21 km trasą trwa godzinę i 10 minut, kolej zatrzymuje się na dziesięciu stacjach. Trasa jest bardzo malownicza i wiedzie w okolicach Elektrociepłowni Szombierki, przez Dolomity Sportową Dolinę, rezerwat bukowy Segiet, Zabytkową Kopalnię Srebra, centrum Tarnowskich Gór i przy zalewie w Miasteczku Śląskim.

W tym roku Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych przygotowało kilka zmian w porównaniu z poprzednimi latami. Najważniejsza zmiana to zwiększona liczba pociągów (trzy pary w ciągu dnia, a nie, jak dotąd tylko dwie) oraz bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16 roku życia (bezpłatne przejazdy są możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 400 tys, zł, jakie przekazała gmina Bytom). Nie lada atrakcją będzie też możliwość zwiedzania z przewodnikiem serca kolei wąskotorowych czyli stacji Bytom Karb Wąskotorowy. Te atrakcje dostępne będą w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca

Szczegółowy rozkład jazdy i ceny biletów dostępne są tutaj.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.