Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Bibliotek Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Kogo zaprosić na Dni Bytomia? Rusza internetowe głosowanie!

Kogo zaprosić na Dni Bytomia? Rusza internetowe głosowanie! Data publikacji: 18 listopada 2019Do 1 grudnia bytomianie mogą wybrać artystę, którego chcieliby zaprosić do udziału w przyszłorocznych Dniach Bytomia. Muzycy, którzy w internetowym głosowaniu zdobędą najwięcej głosów, zostaną zaproszeni do udziału w obchodach święta miasta.

 

Choć do Dni Bytomia zostało jeszcze sporo czasu, to przygotowania do wydarzenia ruszają już teraz. Dlatego mieszkańcy mają 2 tygodnie, by pomóc organizatorom ułożyć program, zgodny z ich oczekiwaniami.

 

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, udało nam się wspólnie ułożyć program, który pozwolił zgromadzić 60 tys. osób na widowni podczas tegorocznych Dni Bytomia. Liczę na to, że sukces ten uda nam się powtórzyć także w przyszłym roku, dlatego zapraszam bytomian do wyrażenia swojej opinii w internetowym głosowaniu. Stwórzmy razem program przyszłorocznych Dni Bytomia – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

 

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę internetową www.dnimiasta.bytom.pl i oddać głos na jednego spośród 40 zaproponowanych wykonawców. Są wśród nich m.in. Margaret, Partycja Markowska, Miuosh, Kayah, Feel, Akcent, Blue Cafe czy Natalia Nykiel.

 

Każdy może oddać tylko 1 głos. Aby był on ważny, należy: wybrać artystę, podać imię i nazwisko, datę urodzenia, zatwierdzić oświadczenie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zagłosować, klikając „Wyślij zgłoszenie”.

 

To czy dana gwiazda wystąpi na Dniach Bytomia uzależnione jest od liczby uzyskanych w internetowym plebiscycie głosów, kalendarza artysty oraz akceptacji warunków technicznych i finansowych. Jeśli zwycięzca plebiscytu nie będzie mógł wystąpić na Dniach Bytomia 2020, organizatorzy będą negocjować z kolejnym artystą z największą liczbą głosów.

 

Głosowanie potrwa od 18 listopada do 1 grudnia do północy, wyniki zostaną podane po weryfikacji przez komisję konkursową.


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.