Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 listopada 2019, Albert, Janusz, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kogo zaprosić na Dni Bytomia? Rusza internetowe głosowanie!

Do 1 grudnia bytomianie mogą wybrać artystę, którego chcieliby zaprosić do udziału w przyszłorocznych Dniach Bytomia. Muzycy, którzy w internetowym głosowaniu zdobędą najwięcej głosów, zostaną zaproszeni do udziału w obchodach święta miasta. Głosuj!

14. Gorczycki Festiwal

Przed nami 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Pierwszy koncert w Bytomiu już w piątek, 15 listopada na scenie Opery Śląskiej.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Kino wśród drzew

Kino wśród drzew Data publikacji: 6 lipca 2019Po raz kolejny, w wakacje do Amfiteatru w Parku Miejskim zawitało kino plenerowe. Wczorajsza inauguracja miała nietypową oprawę. Przed seansem odbył się koncert muzyki filmowej.

Projekcje filmów "pod chmurką" cieszą się zawsze dużą popularnością. Nie inaczej było wczoraj w Parku Miejskim im F. Kachla. Inaguracyjne wydarzenie było szczególne. Przed seansem dla wszystkich zgromadzonych zagrała Piekarska Orkiestra Kameralna pod batutą Klaudiusza Jani. Muzycy zagrali hitowe motywy muzyczne m.in z takich filmów jak Star Wars, Piraci z Karaibów, Alladyn czy Kraina Lodu, a także, znane i lubiane utwory z polskich seriali Alternatywy 4 i Czterdziestolatka oraz filmu "Pan Tadeusz".

Program na kolejne filmowe piątki poniżej:

12.07.2019 godz. 21.15 – „Kręcisz mnie” – komedia romantyczna Belgia/Francja, 2018;
reż.: Franck Dubosc; obsada: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein; czas trwania: 107 minut. 

19.07.2019 godz. 21.15 – „Też go kocham" – komedia romantyczna USA, 2018;
reż.: Jesse Peretz; obsada: Rose Byrne, Ethan Hawke, Chris O'Dowd; czas trwania: 105 minut.

26.07.2019 godz. 21.15 – „Co robimy w ukryciu" – czarna komedia, Nowa Zelandia/USA, 2014;
reż.: Jemaine Clement, Taika Waititi; obsada: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonny Brugh; czas trwania: 86 minut.

02.08.2019 godz. 21.15 – „Bez reguł" – thriller USA, 2010;
reż.: Gregor Jordan; obsada: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen; czas trwania: 97 minut.

09.08.2019 godz. 21.15 – „9 mil" – thriller Hiszpania, 2014;
reż.: Daniel Monzón; obsada: Luis Tosar, Jesús Castro, Eduard Fernández; czas trwania: 136 minut.

23.08.2019 godz. 21.15 – „Miasto ślepców" – dramat Brazylia/Japonia/Kanada, 2008;
reż.: Fernando Meirelles; obsada: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Alice Braga; czas trwania: 120 minut.

30.08.2019 godz. 21.15 – kino samochodowe:  „Drugie oblicze" – kryminał USA, 2012;
reż.: Derek Cianfrance; obsada: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes; czas trwania: 140 minut.

BCKino plenerowe odbywa się w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim im. Kachla w Bytomiu, kino samochodowe – parking koło Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Bilety w cenie 1 zł/os. do kupienia przed każdym kinem plenerowym, w siedzibie BCK oraz na naszej stronie internetowej bilety.becek.pl.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.