Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

15 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej hali lodowiska!

Bytom pozyskał kolejne środki finansowe na inwestycje sportowe w mieście. Dzisiaj, 8 lipca podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia wiceminister sportu Jan Widera ogłosił, że nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kamil Rakoczy trenerem Polonii Bytom

Kamil Rakoczy trenerem Polonii Bytom Data publikacji: 9 lipca 2019Nowym trenerem Niebiesko – Czerwonych został dzisiaj, 9 lipca Kamil Rakoczy, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Marcina Domagałę.  

Kończący współpracę z Polonią trener Marcin Domagała objął drużynę przed startem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/2019. Pod wodzą trenera Domagały Niebiesko-Czerwoni zdobyli 76 punktów, na które złożyły się 24 zwycięstwa, 4 remisy oraz 2 porażki. W decydującym starciu o III ligę nasz zespół prowadzony przez trenera Domagałę pokonał w barażowym dwumeczu LKS Czaniec i wywalczył promocję do III ligi.

Nowym szkoleniowcem Polonii Bytom został 39-letni Kamil Rakoczy. Postać trenera Kamila Rakoczego w Bytomiu jest doskonale znana, ponieważ z zespołem dwukrotnego Mistrza Polski związany jest od ponad 15 lat, gdy rozpoczął pracę w Akademii Piłkarskiej naszego klubu. W swojej zawodowej karierze Kamil Rakoczy prowadził do tej pory między innymi takie kluby jak Chemik Kędzierzyn-Koźle, czy Ruch Radzionków, z którym w sezonie 2017/2018 wywalczył awans do III ligi. Dla trenera Kamila Rakoczego nie będzie to pierwszy kontakt z drużyną seniorów Polonii Bytom, ponieważ już w sezonie 2014/2015 był częścią sztabu szkoleniowego dowodzonego wtedy przez Jacka Trzeciaka, który zdołał wywalczyć awans do II ligi.

Trener Rakoczy łączyć będzie pracę z pierwszą drużyną Polonii z prowadzeniem zespołu juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.