Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miasto będzie oddłużać spółkę Bytomski Sport Polonia Bytom

Zadłużona na ponad 3 mln zł spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzyma wsparcie gminy Bytom. 11 października Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę podwyższającą kapitał zakładowy spółki o kwotę 1,9 mln zł. Dodatkowe pieniądze mają m.in. pomóc zmniejszyć zadłużenie spółki.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Kamil Rakoczy trenerem Polonii Bytom

Kamil Rakoczy trenerem Polonii Bytom Data publikacji: 9 lipca 2019Nowym trenerem Niebiesko – Czerwonych został dzisiaj, 9 lipca Kamil Rakoczy, który zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szkoleniowca Marcina Domagałę.  

Kończący współpracę z Polonią trener Marcin Domagała objął drużynę przed startem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/2019. Pod wodzą trenera Domagały Niebiesko-Czerwoni zdobyli 76 punktów, na które złożyły się 24 zwycięstwa, 4 remisy oraz 2 porażki. W decydującym starciu o III ligę nasz zespół prowadzony przez trenera Domagałę pokonał w barażowym dwumeczu LKS Czaniec i wywalczył promocję do III ligi.

Nowym szkoleniowcem Polonii Bytom został 39-letni Kamil Rakoczy. Postać trenera Kamila Rakoczego w Bytomiu jest doskonale znana, ponieważ z zespołem dwukrotnego Mistrza Polski związany jest od ponad 15 lat, gdy rozpoczął pracę w Akademii Piłkarskiej naszego klubu. W swojej zawodowej karierze Kamil Rakoczy prowadził do tej pory między innymi takie kluby jak Chemik Kędzierzyn-Koźle, czy Ruch Radzionków, z którym w sezonie 2017/2018 wywalczył awans do III ligi. Dla trenera Kamila Rakoczego nie będzie to pierwszy kontakt z drużyną seniorów Polonii Bytom, ponieważ już w sezonie 2014/2015 był częścią sztabu szkoleniowego dowodzonego wtedy przez Jacka Trzeciaka, który zdołał wywalczyć awans do II ligi.

Trener Rakoczy łączyć będzie pracę z pierwszą drużyną Polonii z prowadzeniem zespołu juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: BS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.