Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Budowa hali lodowiska - wiadomości z placu budowy

Roboty żelbetowe na trybunie wschodniej i zachodniej, prace murarskie ścian nośnych klatki schodowej i ścian nośnych I piętra w łączniku między halą główną, a budynkiem administracyjnym oraz zakończenie stabilizacji gruntu pod parkingi i drogę po stronie wschodniej. Na placu budowy nowego lodowiska trwają intensywne prace.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Już w lipcu zagości w Bytomiu jedna z największych imprez tenisowych w Polsce

Już w lipcu zagości w Bytomiu jedna z największych imprez tenisowych w Polsce Data publikacji: 24 czerwca 2020Górnik Bytom będzie organizatorem tegorocznych Narodowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym, które już w lipcu odbędą się na kortach przy ul. Tarnogórskiej. Impreza rangi mistrzowskiej zostanie rozegrana w Bytomiu już po piąty i po raz pierwszy w XXI wieku.

Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Do tej pory aż czterokrotnie mistrzostwa – w 1983, 1985, 1995 i 1999 roku – odbyły się w naszym mieście. Teraz ponownie w Bytomiu zagoszczą najlepsze tenisistki i tenisiści, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Impreza odbędzie się na kortach przy Tarnogórskiej od 13 do 19 lipca, a pula nagród wyniesie aż 200 000 zł.

Warto podkreślić, że w tej randze imprezy nasi tenisiści odnosili w poprzednich latach wielkie sukcesy. W singlu reprezentanci Górnika Bytom zdobyli trzykrotnie tytuł mistrzowski i aż 9-krotnie wicemistrzostwo Polski. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Bartłomiej Dąbrowski w 1991 roku, Grzegorz Panfil w 2012 roku oraz Igor Bujdo w 2014 roku, z kolei tytuły wicemistrzów: Waldemar Rogowski w 1983 i 1985 roku, Renata Wójtkiewicz – Skrzypczyńska w 1987 i 1988 roku, Katarzyna Teodorowicz w 1997 roku, Ewelina Augustyniak w 1999 roku oraz Grzegorz Panfil w 2010, 2015 i 2016 roku. Na koncie Górnik Bytom ma również w deblu i mikście aż 31 tytułów /16 w deblu i 15 w mikście/, z czego najwięcej tytułów ma Katarzyna Teodorowicz – 9 tytułów /6 w deblu i 3 w mikście/. Swój dorobek mistrzowski powiększyli również w deblu i mikście m.in.: Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Panfil, Bartłomiej Dąbrowski, Błażej Koniusz, Agata Borgman czy Waldemar Rogowski i Renata Wójtkiewicz-Skrzypczyńska.

Czy w tegorocznych mistrzostwach nasze tenisistki i tenisiści sięgną po tytuł mistrzowski? O tym przekonamy się już w lipcu.
ks górnik.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.