Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zobacz, jak będzie wyglądało nowe lodowisko w Bytomiu

Nowoczesne, funkcjonalne, ekonomiczne, ale przede wszystkim dające poczucie komfortu hokeistom, hokeistkom, amatorom łyżwiarstwa i kibicom. Takie będzie nowe lodowisko, które powstanie w Bytomiu przy ul. Pułaskiego. Prace budowlane już się rozpoczęły, a do końca tego roku nad płytą lodowiska ma stanąć dach.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Judocy u prezydenta

Judocy u prezydenta Data publikacji: 8 listopada 2019Bytomscy sportowcy w ostatnim czasie świętują kolejne sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. W środę prezydent spotkał się z łucznikami i łuczniczkami Czarnej Strzały, zaś wczoraj, 7 listopada gościł bytomskich judoków, którzy wywalczyli medale na prestiżowych imprezach w Rosji i Australii.

Przypomnijmy, że rewelacyjny występ zanotował w rosyjskim Izhevsku Paweł Drzymał, judoka Czarnych Bytom, który został wicemistrzem Europy w kategorii U23. Z kolei nasza nadzieja na igrzyska olimpijskie – Beata Pacut podczas turnieju Oceania Judo Open w australijskim Perth zajęła 3. miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

Podczas wczorajszego spotkania prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras wręczyli naszym medalistom listy gratulacyjne, a także życzyli naszym reprezentantom kolejnych sukcesów w kraju i poza granicami Polski, gdzie zarówno Paweł Drzymał, jak i Beata Pacut odnoszą wspaniałe sukcesy.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.