Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Judocy i judoczki upamiętnią wybitnego trenera i działacza

Judocy i judoczki upamiętnią wybitnego trenera i działacza Data publikacji: 6 listopada 2019Już w najbliższą sobotę, 9 listopada czeka nas jedna z największych i najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu. Do naszego miasta zjadą najlepsi młodzi judocy i judoczki, aby walczyć w Memoriale Józefa Wiśniewskiego, który zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Polski w judo.

Bytomski turniej dzięki nadaniu mu w 2010 roku, przez Polski Związek Judo, rangi Otwartego Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zawodach biorą udział najlepsze polskie kluby judo. W każdej edycji bierze udział kilkaset młodych sportowców, którzy mają możliwość nie tylko sprawdzenia swoich umiejętności z rówieśnikami, ale również okazję na zdobycie cennych punktów, które liczą się w klasyfikacji Pucharu Polski. Młodzi judocy i judoczki będą walczyć aż w  siedemnastu kategoriach wagowych /8 kategorii wśród dziewcząt oraz 9 kategorii wśród chłopców/.

Warto dodać, że dla wielu młodych adeptów judo bytomski turniej jest ostatnią tegoroczną imprezą rangi Otwartego Pucharu Polski, a więc również ostatnią szansą na zdobycie punktów i poprawę swojego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Zapraszamy 9 listopada o 9.30 do Hali Judo GKS Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej 90, gdzie czekają nas wielkie sportowe emocje.

Wstęp wolny!

Organizatorami turnieju są: klub GKS Czarni Bytom, Urząd Miejski w Bytomiu, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach, Śląski Związek Judo i Polski Związek Judo.

Otwarty Puchar Polski to impreza upamiętniająca jednego z najwybitniejszych trenerów i działaczy judo w Polsce – Józefa Wiśniewskiego. To właśnie Wiśniewski jest ojcem bytomskiego judo, w którym największe sukcesy święcił Waldemar Legień – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku i w Barcelonie w 1992 roku. Nawet po zakończeniu kariery trenerskiej, Józef Wiśniewski pozostał wierny judo oraz Czarnym Bytom. W 1994 roku został Prezesem Polskiego Związku Judo, przyczyniając się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Józef Wiśniewski zmarł 14 stycznia 2014 roku. W dowód jego zasług dla bytomskiego sportu, bytomscy radni podjęli decyzję o nadaniu Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach imienia Józefa Wiśniewskiego.
Kopia_zapasowa_Plakat 20191.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.