Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Jest szansa dla bytomskiego hokeja

Jest szansa dla bytomskiego hokeja Data publikacji: 4 grudnia 201830 listopada w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z udziałem prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza, i bytomskich radnych z wiceministrem sportu – Janem Widerą i prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – Mirosławem Minkiną. Tematem spotkania były możliwości wsparcia budowy nowego obiektu dla bytomskiego hokeja.

Jeśli sprawnie przygotujemy dokumentację dla nowego lodowiska, a PZHL zarekomenduje nasz projekt jako kluczowy dla dyscypliny, możemy liczyć na dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na poziomie 50 proc. i decyzję już w marcu (co nie zamyka nam drogi w staraniach o inne, dodatkowe środki zewnętrzne)! Pora wyjąć z szuflady program funkcjonalno-użytkowy budowy lodowiska, który stworzyliśmy razem z moim zastępcą Adamem Frasem kilka lat temu – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jeszcze w 2012 roku jako ówczesny zastępca prezydenta Miasta Mariusz Wołosz podjął starania, aby powstało nowe lodowisko spełniające najwyższe standardy.

Mieliśmy gotowy projekt hali lodowiska, który został jednak odrzucony przez kolejne władze. Dzisiaj mamy tego efekt. Obiekt przy Pułaskiego jest w coraz gorszym stanie – mówił prezydent Wołosz.

Zły stan techniczny konstrukcji stalowej dachu hali lodowiska wymusza szybkie działanie. Pracujemy nad aktualizacją programu funkcjonalno-użytkowego budowy nowej hali lodowiska. Będziemy starać się o pozyskanie funduszy z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – tłumaczy Adam Fras, III zastępca prezydenta Bytomia.

Już 6 lat temu była przygotowana opinia techniczna o złym stanie i braku zasadności naprawy poszycia dachu lodowiska. Problem został odsunięty w czasie. W ciągu ostatnich 6 lat na doraźne remonty dachu lodowiska zostało przeznaczone ok. 1,785 mln zł. Wraz z zimą i nadchodzącymi opadami śniegu, temat powraca. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu lodowisko przy ul. Pułaskiego 71 będzie wyłączane z użytkowania na czas opadów śniegu. Powodem decyzji PINB-u jest zły stan techniczny konstrukcji stalowej dachu hali lodowiska.

Biorąc pod uwagę ekspertyzę stanu technicznego konstrukcji stalowej dachu lodowiska, podjęłam decyzję o warunkowym dopuszczeniu obiektu do użytkowania do czasu wystąpienia opadów śniegu
– mówi Elżbieta Kwiecińska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu. W razie wystąpienia opadów śniegu hala lodowiska do czasu jego usunięcia będzie wyłączana z użytkowania – dodaje Kwiecińska.

Decyzja PINB-u oznacza, że w razie wystąpienia opadów śniegu wszystkie zaplanowane na niej imprezy, w tym głównie ślizgawki oraz mecze ligi hokejowej będą musiały zostać przeniesione na inny termin.

Będziemy robić wszystko, aby drużyny, które rozgrywają swoje spotkania na lodowisku przy ul. Pułaskiego 71 dokończyły sezon. Decyzja PINB-u potwierdzająca zły stan techniczny obiektu oznacza, że konieczna jest budowa nowego obiektu, gdzie nasze zespoły, zarówno juniorskie, jak również seniorskie będą mogły spokojnie rozgrywać swoje mecze – powiedział podczas spotkania Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Zdecydowanie jednak priorytetem dla nas jest zapewnienie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do prowadzenia treningów i odpowiedniego szkolenia – podkreślił Wołosz.

W tej sprawie prezydent Bytomia spotykał się kilkakrotnie z przedstawicielami klubu oraz zawodnikami. Tematem spotkań była również trudna sytuacja seniorskiej drużyny Polonii Bytom, która od dłuższego czasu boryka się z kłopotami finansowymi.

Rozważamy wszystkie możliwości pomocy miasta dla klubu. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami TMH Polonia Bytom. Na pewno będziemy starać się, aby zespół dokończył ten sezon – mówił podczas spotkania z władzami klubu i zawodnikami Mariusz Wołosz.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.