Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest decyzja o dofinansowaniu ocieplenia budynków w Śródmieściu

Data publikacji: 6 listopada 2019logo EFRR.png
21 budynków komunalnych w Śródmieściu zostanie poddanych termomodernizacji. Decyzję o przyznaniu 18,6 mln zł dofinansowania z Obszaru Strategicznej Interwencji podjął zarząd województwa śląskiego.

Budynki będą ocieplone, wymienione zostaną w nich okna, drzwi, a także systemy ogrzewania. W miejsce nieekologicznych pieców (np. kaflowych), zamontowane zostaną kotły gazowe.

Inwestycja zrealizowana zostanie w budynkach przy ulicach:
  • Katowickiej 49, 51, 53, 59, 60;
  • Korfantego 7, 9, 11;
  • Matejki 39, 46;
  • Staromiejskiej 2, 3;
  • Żeromskiego 6, 14;
  • Kochanowskiego 17;
  • Witczaka 37, 83, 85;
  • Miętkiewicza 5, 7;
  • Józefczaka 15.
Wartość projektu to: 21,9 mln zł, z czego 18,6 sfinansuje Unia Europejska, a ok. 2,2 mln zł - budżet państwa.

Projekt „Termomodernizacja oraz zmiana systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych Śródmieściu Bytomia” finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Instrument terytorialny Obszar Strategicznej Interwencji, Oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałanie: 4.3.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – OSI

Staromiejska 2 i Staromiejska 3.jpg
Na zdjęciu: budynek przy ul. Staromiejskiej 2 i 3.

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.