Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jest decyzja o dofinansowaniu ocieplenia budynków w Śródmieściu

Data publikacji: 6 listopada 2019logo EFRR.png
21 budynków komunalnych w Śródmieściu zostanie poddanych termomodernizacji. Decyzję o przyznaniu 18,6 mln zł dofinansowania z Obszaru Strategicznej Interwencji podjął zarząd województwa śląskiego.

Budynki będą ocieplone, wymienione zostaną w nich okna, drzwi, a także systemy ogrzewania. W miejsce nieekologicznych pieców (np. kaflowych), zamontowane zostaną kotły gazowe.

Inwestycja zrealizowana zostanie w budynkach przy ulicach:
  • Katowickiej 49, 51, 53, 59, 60;
  • Korfantego 7, 9, 11;
  • Matejki 39, 46;
  • Staromiejskiej 2, 3;
  • Żeromskiego 6, 14;
  • Kochanowskiego 17;
  • Witczaka 37, 83, 85;
  • Miętkiewicza 5, 7;
  • Józefczaka 15.
Wartość projektu to: 21,9 mln zł, z czego 18,6 sfinansuje Unia Europejska, a ok. 2,2 mln zł - budżet państwa.

Projekt „Termomodernizacja oraz zmiana systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych Śródmieściu Bytomia” finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Instrument terytorialny Obszar Strategicznej Interwencji, Oś priorytetowa 4. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałanie: 4.3.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – OSI

Staromiejska 2 i Staromiejska 3.jpg
Na zdjęciu: budynek przy ul. Staromiejskiej 2 i 3.

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.