Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Jaka będzie Specjalna Strefa Rewitalizacji?

Data publikacji: 16 stycznia 2018Do 26 stycznia potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały dotyczącej Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Warsztaty z udziałem interesariuszy rewitalizacji odbędą się w czwartek, 18 stycznia o 16.00 w Biurze Organizacji Pozarządowych przy Rynku 26.

Przypomnijmy, wyznaczając Strefę, miasto krok po kroku realizuje Ustawę o rewitalizacji. Wcześniej (w marcu 2016 r.) Rada Miejska wyznaczyła obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji. Konsekwencją tego jest ustanowienie SSR. W trakcie prac nad narzędziami SSR, eksperci z Ministerstwa Rozwoju i Instytutu Rozwoju Miast ustalili, że Specjalną Strefą Rewitalizacji zostaną objęte trzy podobszary – nr 10 (Śródmieście) i nr 12 (Rozbark) i nr 8 (Bobrek).

konsultacje.jpg

Według założeń gmina będzie mogła skorzystać z prawa pierwokupu znajdujących się w niej nieruchomości. Z projektem uchwały można zapoznać się tutaj.

Uwagi należy składać na specjalnych formularzach, które można pobrać ze strony internetowej bytomodnowa.pl, z Biuletynu Informacji Publicznej (bip.um.bytom.pl), a także platformy konsultacyjnej (konsultacje.bytom.pl). Dostępne one są także podczas warsztatu i spotkań w terenie z pracownikami Biura Rewitalizacji i Funduszy Europejskich. Można zrobić to też listownie lub osobiście w Biurze Rewitalizacji i Funduszy Europejskich, ul. Parkowa 2 (41 – 902 Bytom), pok. 227 (I piętro) w poniedziałki od 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.00; albo wysłać maila na adres: zf@um.bytom.pl.


Na zdjęciu: warsztaty dotyczące 6. lokalizacji pilotażu rewitalizacji

logotypy odnowa.jpg
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Fundacja Napraw Sobie Miasto

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.