Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Jak spalać bez dymu?

Jak spalać bez dymu? Data publikacji: 3 grudnia 2019Bezdymne spalanie. Możliwości formalno-prawne gmin w redukcji niskiej emisji - pod tą nazwą kryje się ciekawa proekologiczna prelekcja połączona z pokazem czystego spalania, która odbędzie się 7 grudnia o 10.30 na Rynku.
 
Bezdymne spalanie nazywane też spalaniem współprądowym to prosta metoda umożliwiająca spalanie węgla oszczędniej i czyściej. Co ważne, wykorzystując tę metodę można oszczędzić do 300 zł na tonie węgla, a także o połowę zredukować emisję szkodliwych pyłów - mówi Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska
 
 Pokaz przeprowadzi Wojciech Treter, założyciel portalu Czysteogrzewanie.pl, autor książki o ekonomicznym spalaniu węgla i drewna, który potrafi zweryfikować całą wiedzę użytkowników związaną z paleniem w piecu. W trakcie pokazu prowadzący będzie dysponował dwoma pokazowymi piecami: jednym opalanym węglem,  drugim drewnem. Pokaz  bezdymnego spalania zaplanowano od 10.30 do 13.30 na Rynku.
 
Z kolei o 11. 45 w Biurze Promocji Bytomia z zainteresowanymi spotka się Krzysztof Woźniak z Polskiego Klubu Ekologicznego, autor „uchwały o prawidłowym spalaniu“, który przeprowadzi prelekcję „Bezdymne spalanie…”. W pierwszej części opowie o fizyce procesów spalania, budowie pieców i ekonomii spalania. Część druga będzie poświęcona narzędziom, z których mogą korzystać gminy w celu redukcji niskiej emisji.
 
 Warto wspomnieć, że pokaz oraz prelekcja to kontynuacja działań zainicjowanych październikową 14. Otwartą Konferencją Ekologiczną "Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście - Smog". Dyskutowano wówczas o zagrożeniach dla zdrowia, jakie niesie za sobą zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz, o metodach pomiarowych oraz w jaki sposób skutecznie temu zjawisku zapobiegać. Zorganizowano także pokaz metody bezdymnego spalania w piecach, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
 
Organizatorem pokazu bezdymnego spalania jest Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Nad prelekcją „Bezdymne spalanie. Możliwości formalno-prawne gmin w redukcji niskiej emisji“ czuwa Stowarzyszenie “Bytom To Nie Hasiok”.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, pokaz w ramach konferencji" Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście..."

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.