Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Jak skutecznie walczyć z nielegalnymi odpadami?

Jak skutecznie walczyć z nielegalnymi odpadami? Data publikacji: 15 maja 2020Działania podjęte przez władze Bytomia w walce z nielegalnym zwożeniem i składowaniem odpadów w mieście, możliwość wykorzystania narzędzi i kompetencji jakie posiada m.in. WIOŚ do walki z tym procederem, a także nawiązanie współpracy między gminami, były głównymi tematami spotkania zastępcy prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona z wójtem gminy Tworóg Eugeniuszem Gwoździem.

Skuteczna walka z nielegalnymi odpadami wymaga współpracy między gminami oraz wieloma instytucjami administracji publicznej
– mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Cieszę się, że mogliśmy spotkać się z wójtem Tworoga i omówić szczegółowo nasze doświadczenia w walce z odpadami – dodaje Waldemar Gawron.

Podczas piątkowego, 15 maja spotkania w Urzędzie Miejskim w Bytomiu omówione zostały oprócz działań podjętych w Bytomiu w walce z nieleganie składowanymi odpadami, także ich rezultaty w ostatnim okresie. Zastępca prezydenta Bytomia poruszył m.in. kwestie wygaszania czy uchylania zezwoleń na zbieranie i przetwarzanie odpadów w naszym mieście.

Warto dodać, że o spotkanie w sprawie walki z nielegalnymi odpadami poprosiły władze gminy Tworóg. Współpraca – jak mówi zastępca prezydenta Bytomia Waldemar Gawron – będzie kontynuowana, a przedstawiciele obydwu gmin będą wymieniać się doświadczeniami i informacji ww. zakresie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.