Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Jak głosowali bytomianie?

Jak głosowali bytomianie? Data publikacji: 29 czerwca 2020Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia zdobyli w Bytomiu najwięcej głosów podczas wyborów na najważniejszy urząd w państwie. Na urzędującego prezydenta głosowało 25 tysięcy 761 osób (38,42%). Rafał Trzaskowski zdobył poparcie 22 tysięcy 239 bytomian (33,16%). Na Szymona Hołownię głosowało 10 tysięcy 858 mieszkańców naszego miasta (16,19%).

Dalej podział głosów przedstawia się następująco:

Krzysztof Bosak     4 559    (6,80%)
Robert Biedroń    1 822    (2,72%)
Władysław Kosiniak - Kamysz    1 251    (1,87%)
Stanisław Żółtek    166    (0,25%)
Waldemar Witkowski    111    (0,17%)
Paweł Tanajno    111    (0,17%)
Marek Jakubiak    103    (0,15%)
Mirosław Piotrowski    77    (0,11%)

W sumie w Bytomiu oddano 67 174 głosów w 81 obwodowych komisjach wyborczych, co daje frekwencję na poziomie 57, 62%. W porównaniu z wyborami prezydenckimi z 2015 roku do urn w Bytomiu poszło wczoraj / 28 czerwca/ o 13,76% więcej wyborców.

Szczegółowe informacje na: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/frekwencja/1/Koniec/pow/246200

Druga tura głosowania odbędzie się 12 lipca. Wyborcy, którzy wyjeżdżają, a chcieliby oddać swój głos, muszą uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki niemu będą mogli  zagłosować w dowolnym obwodzie głosowania. W celu wydania zaświadczeń Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu otworzy swoje drzwi także w najbliższą sobotę, 4 lipca od 7.30 do 15.00.

Zaświadczenie o prawie do głosowania można odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz nr PESEL wyborcy oraz pełnomocnika. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane będą do 10 lipca 2020 r.

Aby otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania należy przygotować:
-dowód osobisty lub paszport;
-wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.