Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Jak głosowali bytomianie?

Jak głosowali bytomianie? Data publikacji: 29 czerwca 2020Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia zdobyli w Bytomiu najwięcej głosów podczas wyborów na najważniejszy urząd w państwie. Na urzędującego prezydenta głosowało 25 tysięcy 761 osób (38,42%). Rafał Trzaskowski zdobył poparcie 22 tysięcy 239 bytomian (33,16%). Na Szymona Hołownię głosowało 10 tysięcy 858 mieszkańców naszego miasta (16,19%).

Dalej podział głosów przedstawia się następująco:

Krzysztof Bosak     4 559    (6,80%)
Robert Biedroń    1 822    (2,72%)
Władysław Kosiniak - Kamysz    1 251    (1,87%)
Stanisław Żółtek    166    (0,25%)
Waldemar Witkowski    111    (0,17%)
Paweł Tanajno    111    (0,17%)
Marek Jakubiak    103    (0,15%)
Mirosław Piotrowski    77    (0,11%)

W sumie w Bytomiu oddano 67 174 głosów w 81 obwodowych komisjach wyborczych, co daje frekwencję na poziomie 57, 62%. W porównaniu z wyborami prezydenckimi z 2015 roku do urn w Bytomiu poszło wczoraj / 28 czerwca/ o 13,76% więcej wyborców.

Szczegółowe informacje na: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/frekwencja/1/Koniec/pow/246200

Druga tura głosowania odbędzie się 12 lipca. Wyborcy, którzy wyjeżdżają, a chcieliby oddać swój głos, muszą uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania. Dzięki niemu będą mogli  zagłosować w dowolnym obwodzie głosowania. W celu wydania zaświadczeń Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu otworzy swoje drzwi także w najbliższą sobotę, 4 lipca od 7.30 do 15.00.

Zaświadczenie o prawie do głosowania można odebrać osobiście albo przez upoważnioną na piśmie osobę. W upoważnieniu wskazuje się imię (imiona) i nazwisko oraz nr PESEL wyborcy oraz pełnomocnika. Zaświadczenia o prawie do głosowania wydawane będą do 10 lipca 2020 r.

Aby otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania należy przygotować:
-dowód osobisty lub paszport;
-wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.