Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Jak ekologicznie i ekonomicznie ogrzać swój dom

Jak ekologicznie i ekonomicznie ogrzać swój dom Data publikacji: 7 września 2019Realizowany od 5 sierpnia w Bytomiu Program Ograniczania Niskiej Emisji cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. W jego ramach mają oni szansę otrzymać dofinansowanie do wymiany źródła ciepła. Dzisiaj, 7 września bytomian do wyboru ekologicznego i ekonomicznego źródła ciepła przekonywali specjaliści, którzy omówili i zaprezentowali najnowsze rozwiązania.

Spotkanie dla mieszkańców naszego miasta połączone z wystawą urządzeń grzewczych odbyło się w Szkole Podstawowej nr 38 w Bytomiu-Suchej Górze. Podczas prezentacji zorganizowanej wspólnie przez Urząd Miejski w Bytomiu oraz firmę Ekoscan Innowacja i Rozwój Sp. z o.o, mieszkańcy mogli nie tylko zasięgnąć fachowej informacji, ale przede wszystkim zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie ekologicznych źródeł ciepła – między innymi kotłów automatycznych V klasy na ekogroszek, biomasę, a także na paliwo gazowe, prąd elektryczny oraz odnawialne źródła energii.

Podczas prezentacji mieszkańcy mogli również zasięgnąć opinii fachowców, którzy podpowiedzieli, jaki rodzaj kotła najlepiej wybrać, ale również opowiedzieli o zasadach ich działania i kosztach instalacji oraz eksploatacji poszczególnych systemów.

Warto również dodać, że w Bytomiu od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom. Realizacja programu będzie prowadzona do końca 2020 roku.

Dotację celową mogą uzyskać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych zlokalizowanych  na  terenie Gminy Bytom.

Więcej o programie TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.