Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

IV Rajd Szombierki Modeli RC

IV Rajd Szombierki Modeli RC Data publikacji: 9 września 2019Ten najstarszy rajd organizowany przez Śląską Ligę Rajdową już w najbliższą niedzielę, 15 września ponownie zawita do Bytomia. Zapraszamy miłośników rajdów do uczestnictwa w imprezie oraz kibiców, którzy chcą na żywo zobaczyć wyścigi modeli samochodowych. Początek rajdu o 10.00.

Śląska Liga Rajdowa jest jedną z czterech działających w kraju obok dolnośląskiej, mazowieckiej i toruńskiej.Ten typ rywalizacji powstał u naszych południowych sąsiadów prawie dwadzieścia  lat temu i jest tam do dziś bardzo popularny. Czechy uchodzą wręcz za kolebkę rajdów RC, a wspierają go międzynarodowe koncerny i producenci, gdzie jak w przypadków prawdziwych aut mają swoje teamy fabryczne.

Aby wziąć udział w zawodach należy mieć model (nie zabawkę) spełniający wymagania regulaminu Ligi i zapisać się na rajd poprzez specjalny formularz. Wszelkie informacje odnośnie Rajdu, Ligi oraz regulaminu znajdziecie na stronie Śląska Liga Rajdowa RC

Modele choć z wyglądu przypominają zabawki są to bardzo zaawansowane konstrukcje głównie z napędem na cztery koła, nastawami zawieszenia oraz programowalną elektroniką. Karoserie, które są wymienne można pomalować i obkleić w dowolny sposób, a więc zawodnicy poruszają się replikami swoich ulubionych  zawodników lub mają pomalowane modele w indywidualne barwy. Wszystkie karoserie są licencjonowane, a na rajdzie będzie można zobaczyć Fordy Fiesta WRC, Citroena DS3 WRC, Subaru Imprezę WRC i wiele innych.

Zawody odbędą się w Szombierkach na torze enduro przy ul. Frycza-Modrzewskiego.

Wstęp wolny dla kibiców.

Impreza pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza.
Plakat.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Materiały organizatora

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.