Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

IV-ligowcy 14 stycznia wracają do treningów

IV-ligowcy 14 stycznia wracają do treningów Data publikacji: 8 stycznia 2019Dziewięć spotkań kontrolnych rozegrają piłkarze Polonii Bytom przed rundą wiosenną IV ligi. Pierwsze z nich odbędzie się 26 stycznia, zaś do treningów Niebiesko – Czerwoni powrócą już 14 stycznia. Tego samego dnia swoje treningi wznowią również piłkarze Szombierek Bytom.

Rywalami Polonistów będą zespoły występujące zarówno w III lidze, jak również w klasie okręgowej. Wśród rywali Polonii będą między innymi: MKS Kluczbork, Górnik II Zabrze, Ruch Zdzieszowice, Gwarek Tarnowskie Góry czy Pniówek Pawłowice.

Do rundy wiosennej w IV lidze oprócz Polonii Bytom, która jest liderem tabeli, przygotowują się również piłkarze Szombierek pod okiem trenera Radosława Osadnika. Popularni Zieloni po rundzie jesiennej zajmują dobre 7. miejsce w tabeli grupy I.

Będziemy walczyć o jak najlepsze miejsce w IV lidze. Wierzę, że stać moich zawodników na dobry wynik w rundzie wiosennej, do której rozpoczniemy przygotowania już 14 stycznia – mówi Radosław Osadnik, trener Szombierek Bytom.

Rywalami popularnych Zielonych będą zespoły z III i IV ligi, w tym między innymi: Ruch Radzionków i rezerwy Górnika Zabrze.

Przypomnijmy, że obydwa bytomskie zespoły na ligowe boiska powrócą 16 marca.

Plan sparingów Polonii Bytom:

26 stycznia godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Unia Racibórz
2 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – MKS Kluczbork
9 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Soła Oświęcim
13 lutego godzina 16:30 (środa): Polonia Bytom – Pniówek Pawłowice
16 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Unia Turza Śląska
20 lutego godzina 11:00 (środa): Polonia Bytom – Górnik II Zabrze
23 lutego godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice
2 marca godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry
9 marca godzina 11:00 (sobota): Polonia Bytom – Decor Bełk

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Szombierki Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.