Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania

Uwaga kierowcy! 11 marca wprowadzona została kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

IV Bytomski Dzień Wcześniaka

IV Bytomski Dzień Wcześniaka Data publikacji: 17 listopada 2015Już po raz czwarty Szpital Specjalistyczny nr 2 organizuje obchody Dnia Wcześniaka. Spotkanie poświęcone problemom związanym z wcześniactwem, rozpocznie się jutro /środa, 18 listopada/ o 10.00 w nowo powstającym Śląskim Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu.

Obchody Bytomskiego Dnia Wcześniaka mają charakter edukacyjny, bowiem zależy nam na podniesieniu świadomości o problemie wcześniactwa. Przedwczesne przyjście na świat wiąże się z większym ryzykiem różnych schorzeń, powikłań zdrowotnych, których konsekwencje często obserwuje się także w dorosłym życiu – mówi Katarzyna Malinowska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

Tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów edukacyjnych na temat problemów wcześniaków i metod, z których korzystają specjaliści z bytomskiego szpitala w opiece nad dziećmi. Wykład „Wcześniak jako pacjent Oddziału Neonatologicznego” przedstawi dr Helena Sławska. Z kolei dr Iwona Sosnowska-Wieczorek zaprezentuje „Interdyscyplinarne podejście do usprawniania dzieci przedwcześnie urodzonych, a także ich rodziców”.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać także wykładu prof. Anity Olejek „Dzieci urodzone przedwcześnie, ryzyko nieprawidłowości rozwojowych związanych z wcześniactwem” oraz Doroty Siebiaty -Tomczyk "Stymulacja taktylna we wczesnej interwencji”. Imprezę uświetni występ muzyczny uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, a także wystawa zdjęć i prac malarskich pacjentek Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.

Przypomnijmy, że w bytomskiej „Dwójce” działa Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej o III stopniu referencyjności. Trafiają tu najciężej chore noworodki, również te urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To tu wykonuje się operacje na płodach. Ku końcowi chyli się też budowa najnowocześniejszego w regionie Śląskiego Centrum Perinatologii i Chirurgii Płodu, w której już wkrótce będą otoczone opieką matki oraz ich nowonarodzone dzieci.

Autor: AK
Zdjęcia: www.mjakmama.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.