Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2020, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Bytomia zaproponował właścicielowi EC Szombierki jej odkupienie

W setną rocznicę uruchomienia Elektrociepłowni Szombierki, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zaproponował właścicielowi zabytku – spółce Rezonator SA – odkupienie Elektrociepłowni Szombierki po cenie, za jaką właściciel nabył ją w 2016 roku. Powodem jest postępująca degradacja zabytku.

Mimo pandemii utrzymujemy budżet miasta na poziomie ponad 1 mld zł

21 grudnia bytomscy radni będą debatować o projekcie budżetu Bytomia na 2021 rok. Projekt uchwały budżetowej został już przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która ma wydać opinię na temat uchwały. Przedstawiamy najważniejsze założenia projektowanego budżetu Bytomia.

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Szombierkach

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską to inwestycja, która ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Rudy Śląskiej i Zabrza – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

Od 28 listopada stopniowo będą znoszone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. 21 listopada rząd przedstawił plan działania na nadchodzący czas. Najważniejsze zmiany to przywrócenie działalności sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, a także zmiana daty ferii zimowych w Polsce.

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Inwestycje drogowe w Stolarzowicach za ponad 600 tys. zł

Inwestycje drogowe w Stolarzowicach za ponad 600 tys. zł Data publikacji: 18 listopada 2020Konsekwentnie realizujemy inwestycje drogowe w całym mieście, a ich celem jest nie tylko poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców, ale również zwiększenie komfortu jazdy – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. W najbliższym czasie zmodernizujemy ulicę Tęczową i Kofty w Stolarzowicach, a inwestycje te wykonane zostaną ze środków gminnych za ponad 600 tys. zł – dodaje Michał Bieda.

Warto podkreślić, że umowa na przebudowę ul. Tęczowej już została podpisana, a pierwsze prace właśnie się rozpoczęły. W ramach prac przewidziano modernizację ul. Tęczowej na odcinku od ul. Chmielewskiej do ul. Fredry, a zakres robót obejmuje: przebudowę zjazdów utwardzonych do posesji, chodników, miejsc postojowych w zakresie pasa drogowego i zieleńców oraz dobudowę pobocza oraz krawężników betonowych. Ponadto wykonawca uzupełni elementy odwodnienia powierzchniowego – odtworzenie istniejących wpustów ulicznych oraz budowę nowych wraz ze studniami rewizyjnymi z odprowadzeniem wód do kanału deszczowego utworzonego po zarurowaniu rowu otwartego. W ramach robót budowlanych zaplanowano także budowę cieku przykrawężnikowego, regulację istniejących studni rewizyjnych oraz skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni. Podczas przebudowy ulicy Tęczowej przewidziano także oznakowanie elementów pozostających w skrajni drogowej oraz zabudowę dwóch progów poduszkowych dostosowanych do prędkości 30 km/h. Koszt inwestycji wyniesie około 410 tys. zł.

Drugą inwestycją, którą zrealizujemy w Stolarzowicach będzie przebudowa ul. Kofty na odcinku od ul. Kościuszki do posesji nr 12, a jej realizacja będzie kosztowała ponad 195 tys. zł – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Czekamy jeszcze na zakończenie formalności związanych z podpisaniem umowy. Wówczas będziemy mogli przekazać plac budowy firmie, aby mogła przystąpić do robót budowlanych – dodaje Paweł Wittich.

Zakres robót przewidzianych na ul. Kofty obejmuje przebudowę zjazdów utwardzonych do posesji, chodników i dobudowę miejsc postojowych przy Szkole Podstawowej nr 47 oraz zieleńców, a także dobudowę pobocza i krawężników betonowych, jak również uzupełnienie elementów odwodnienia powierzchniowego – odtworzenie istniejących wpustów ulicznych oraz budowę nowych z odprowadzeniem wód do istniejących studni kanalizacji deszczowej. Warto dodać, że podczas prac przewidziano także budowę cieku przykrawężnikowego i odwodnienia liniowego oraz regulację istniejących studni rewizyjnych, regulację skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych w jezdni. Podobnie jak na ul. Tęczowej, przebudowany odcinek ul. Kofty, zostanie również oznakowany.

Przypomnijmy, że w naszym mieście obecnie realizowane są inwestycje przy ul. Narutowicza – przebudowa odcinka ulicy od ul. Wojciechowskiego do Parku Handlowego przy ul. Strzelców Bytomskich, skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Łużyckiej – remont skrzyżowania, ul. Celnej – wymiana dylatacji na wiadukcie drogowym oraz przebudowywane są i doświetlane cztery kolejne przejścia dla pieszych w różnych częściach miasta. Warto dodać, że już wkrótce rozpocznie się kolejna ważna inwestycja drogowa w Szombierkach – przebudowa skrzyżowania ul. Frycza-Modrzewskiego z ul. Zabrzańską wraz z wymianą torowiska tramwajowego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.