Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Innowacje społeczne - podsumowanie

Data publikacji: 8 listopada 2018
logo_kolor.jpg
W jaki sposób pobudzić aktywność lokalną? O tym rozmawiać będą uczestnicy konferencji podsumowującej rozwój inicjatyw społecznych w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Odbędzie się ona we wtorek, 13 listopada od 10.00 do 14.00, w Zakładzie Aktywności Zawodowej "Świetlik".

W konferencji wezmą udział przedstawiciele m.in. organizacji pozarządowych, zaangażowanych w realizację projektu pilotażowego. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. przeprowadzonego wiosną tego roku w Bytomiu konkursu na innowacje społeczne. Przypomnijmy, zgłosili się do niego chętni z całej Polski, a o nagrody konkurowało prawie 40 przedstawicieli trzeciego sektora i osoby prywatne.  Za pomysł na innowację społeczną i przekazanie praw autorskich do niego zwycięzcy otrzymali po 10 tys. zł.

Uczestnicy konferencji omówią też wypracowany przez organizacje pozarządowe i uruchomiony w Bytomiu fundusz regrantingowy. To narzędzie, w ramach którego można pozyskać dofinansowanie na działania społeczne (do 2,5 tys. zł) i inwestycyjne (do 5 tys. zł). Przedmiotem rozmów będą tez uruchomione w 2017 roku dofinansowania na inicjatywy lokalne. Przykładem jednaj z takich inicjatyw są działania lokatorów ul. Żeromskiego 20, którzy wspólnymi siłami, z niewielkim finansowym wsparciem miasta, wyremontowali podwórko.

Projekt pilotażowy rewitalizacji „Bytom od nowa. Innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych” realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, finansowany z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Na zdjęciu: podwórko przy ul. Żeromskiego 20

20180905_181545.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.