Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom uruchomił pomoc dla przedsiębiorców

Powołaliśmy dzisiaj, 26 marca zespół roboczy ds. pomocy bytomskim przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. W jego skład weszli przedstawiciele miasta i jednostek organizacyjnych, którzy będą weryfikować wpływające wnioski

Informacja dla przedsiębiorców

Informacja dla przedsiębiorców Data publikacji: 23 marca 2020Przedsiębiorcy, którzy chcą zawiesić działalność gospodarczą nie muszą tego robić osobiście w Urzędzie Miejskim. Można to zrobić elektronicznie poprzez profil zaufany.

Zgłoś zawieszenie działalności gospodarczej do CEIDG


Co powinieneś wiedzieć i kto może skorzystać z usługi?

Przed złożeniem wniosku o zawieszenie działalności gospodarczej do CEIDG:
    • sprawdź na czym polega zawieszenie działalności i jakie warunki musisz spełniać, aby skorzystać z tego rozwiązania
    • zaplanuj od jakiego dnia ma nastąpić zawieszenie
    • zdecyduj czy chcesz zawiesić działalność bezterminowo czy na czas określony.

Data rozpoczęcia zawieszenia może pokrywać się z datą złożenia wniosku, ale możesz też wskazać datę wcześniejszą lub późniejszą niż złożenie wniosku. Zastanów się, czy wybrana data nie koliduje z czynnościami, jakie wykonałeś lub planujesz wykonać jako przedsiębiorca. Sprawdź też jakie skutki w zakresie składek ZUS i podatków wiążą się z wybraną przez ciebie datą rozpoczęcia zawieszenia. W razie wątpliwości skontaktuj się z urzędem skarbowym i ZUS/ KRUS.

Okres zawieszenia zależy od ciebie, nie może być jednak krótszy niż 30 dni. Jeśli we wniosku o zawieszenie wskażesz datę wznowienia działalności, działalność zostanie wznowiona w wybranym dniu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku w tym zakresie. Jeśli nie podasz daty wznowienia, działalność będzie zawieszona bezterminowo, dopóki jej nie wznowisz albo nie wykreślisz.

Do Państwa dyspozycji są również pracownicy Referatu Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod numerami telefonów: 32 28 36 314 oraz 32 28 36 313 oraz mailowo: smg@um.bytom.pl

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.