Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

14 stycznia 2014

Bytomska Noc Świętojańska

Zapoczątkowane przed ośmioma laty wielkie kulturalne przedsięwzięcie pod nazwą Bytomska Noc Świętojańska było eksperymentem mającym dowieść, że sztuka wysoka ma się świetnie również poza murami instytucji i dowodem na to, że środkami artystycznego wyrazu można wyzwolić pozytywne emocje wśród szerokiej publiczności.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Zlot Pojazdów Militarnych

Czy to sceneria filmu wojennego, którego akcja toczy się w czasach współczesnych oraz kilkunastu okresach historycznych? Mundury, broń, ciężki sprzęt wojskowy, gąsienice, podkowy... NIe, to Zlot Pojazdów Militarnych!

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kwiaty na Kamieniach"

Festiwal "Kwiaty na kamieniach" to międzypokoleniowe spotkanie miłośników piosenek z ?krainy łagodności? w różnym wieku. Odbywa się od 1992 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Zlot Pojazdów Zabytkowych

Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz motoryzacyjnych wydarzeń w naszym mieście. Pierwsza edycja parady odbyła się w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 stycznia 2014

Gorczycki Festiwal

Gorczycki Festiwal jest największą imprezą muzyczną województwa śląskiego, na której rokrocznie w unikatowym repertuarze występują czołowi artyści świata.

ZOBACZ WIĘCEJ
27 czerwca 2014

Bytomskie Koncerty Organowe

Już dziesięcioletnią tradycję mają Bytomskie Koncerty Organowe organizowane przez Towarzystwo Miłośników Bytomia, Becek i gminę Bytom. Wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu bytomskich imprez kulturalnej, zapoczątkował w 2002 r. Władysław Szymański i Łukasz Unger.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.