Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Immatrykulacja studentów WTT

Immatrykulacja studentów WTT Data publikacji: 12 października 2020Na bytomskim Wydziale Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych odbyła się dziś /12 października/ uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku. W uroczystościach wzięła udział rektor prof. dr hab. Dorota Segda, dziekan WTT Monika Jakowczuk, prodziekan Anna Piotrowska oraz prezydent Mariusz Wołosz i wiceprezydent Adam Fras.
 
Immatrykulacja to  uroczysta inauguracja dla studentów pierwszego roku studiów. Podczas dzisiejszej uroczystości w poczet studentów, którzy będą szlifować swój warsztat, przyjęto dziś 20 młodych aktorów - tancerzy.
 
Jestem dumny, że od niemal 10 lat w naszym mieście kształcą się kolejne pokolenia artystów, którzy zdobywają uznanie na polskich scenach teatralnych. Cieszę się, że po szeregu rozmów i negocjacji wydział pozostał w Bytomiu – mieście, które jako jedyne w kraju kształci tancerzy na każdym szczeblu edukacji - mówi prezydent Mariusz Wołosz. Prof. Dorota Segda podkreślała dobrą współpracę miasta z uczelną  i to jak ważny jest dobry klimat dla sztuki.
 
Studia na bytomskim wydziale AST, to nie tylko aktorstwo, taniec czy teoria sztuki, ale też filozofia czy zajęcia jogi. W tym roku akademickim na studentów czekają spore zmiany. Ze względu na sytuację związaną z epidemią, w budynku uczelni wydzielono dwie strefy, tak, aby studenci poszczególnych roczników nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Zajęcia praktyczne będą się odbywały stacjonarnie.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.