Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

III Seminarium Gospodarcze

III Seminarium Gospodarcze Data publikacji: 7 stycznia 2019Zmiany w przepisach dotyczących m.in. prawa pracy, zamówień publicznych oraz prawa podatkowego będą tematami III Seminarium Gospodarczego, które odbędzie się 17 stycznia w  Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Seminarium ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych sprawami gospodarczymi naszego miasta, a jego formuła jest kolejnym krokiem, mającym na celu zachęcić przedsiębiorców do włączenia się w procesy budowania lepszego Bytomia – mówi Krzysztof Gajos, prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Podczas spotkania omówione zostaną ważne zagadnienia dotyczące gospodarki i przedsiębiorczości bytomskich firm, a także przybliżone będą zmiany w prawie podatkowym i gospodarczym.

W spotkaniu weźmie udział m.in. prezydent Mariusz Wołosz, który w swoim wystąpieniu przybliży kwestie związane z procesem rewitalizacji Bytomia. Z kolei przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach oraz Urzędu Skarbowego w Bytomiu zajmą się analizą zmian w ustawach istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców.

Seminarium rozpocznie się o 10.00 w Sali Sesyjnej UM.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Agenda spotkania

10.00-10.20 - otwarcie III Seminarium Gospodarczego oraz wręczenie certyfikatów nowym członkom BIPH - Krzysztof Gajos, prezes BIPH.

10.20-11.40 - Bytom dla inwestora - realizowane i planowane inwestycje komercyjne. Realizacja projektów rewitalizacyjnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji - Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

11.40-12.00 - przerwa kawowa.

12.00-13.00 - Zmiany podatkowe w podatku dla osób fizycznych i prawnych oraz podatku VAT w 2019 roku. Na czym polega zarząd sukcesyjny? Nowe przepisy - Teresa Pieczka, Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Bytomiu.

13.00-14.00
- Prawo zamówień publicznych - elektronizacja zamówień, środki komunikacji elektronicznej - adwokat Krzysztof Sawicki-Viribus Unitis Doradztwo prawne i gospodarcze.

14.00-15.00 - Zmiany oraz planowane nowelizacje w Prawie Pracy - Iwona Nowak, Okręgowa Państwowa Inspekcja Pracy.

15.00 - zakończenie

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.