Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

I LO wyróżnione za kształcenie przyszłych medyków

I LO wyróżnione za kształcenie przyszłych medyków Data publikacji: 7 października 2019I Liceum Ogólnokształcące w gronie 10 śląskich szkół z największą liczbą absolwentów przyjętych przez Śląski Uniwersytet Medyczny. Wyróżnienie wręczono podczas inauguracji roku akademickiego ŚUM.

Od lat kładziemy nacisk na kształcenie w kierunkach przyrodniczych i biotechnicznych - mówi Katarzyna Łoza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. Wielu naszych absolwentów to studenci kierunków medycznych nie tylko na Śląsku, ale też w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy czy Poznaniu. Cieszymy się, że są też w gronie pracowników naukowych i lekarzy.

Do kształcenia przyszłych medyków kadra pedagogiczna szkoły podchodzi bardzo poważnie. Kilka lat temu wicedyrektor Jacek Błasiak, uczący na co dzień biologii, wpadł na pomysł praktycznych warsztatów medycznych. Na zajęcia popołudniowe zapraszani są lekarze różnych specjalizacji, najczęściej są to absolwenci ILO. Były już warsztaty z chirurgii, neurochirurgii, psychiatrii, neurologii czy ortopedii. W planach są zajęcia z kardiologii i anestezjologii. Chodziło o to, żeby już od najmłodszych lat dać tym młodym ludziom jakiś bodziec, zachętę do nauki konkretnego zawodu - mówi Jacek Błasiak. Medyczna praktyka w "Smoleniu" to także wakacyjne, dwutygodniowe staże w Centrum Onkologii w Gliwicach. Mogą z bliska przyjrzeć się, jak na co dzień wygląda praca z pacjentami - dodaje wicedyrektor.

Medycyna to bardzo popularny wśród młodych ludzi kierunek. Większość uczniów I LO, uczęszczająca do klas przyrodniczych i biotechnicznych myśli o medycynie, albo bioinzynierii. W tym roku szkolnym aż w 10-ciu klasach uczniowie przygotowują się do studiów medycznych.

smoleń 2.jpg

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: ILO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.