Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

E- rekrutacja do przedszkola

Ważna informacja dla rodziców. 11 marca rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ponad 4,5 tysiąca miejsc.

Hiszpania ponownie dla informatyków z Szombierek

Hiszpania ponownie dla informatyków z Szombierek Data publikacji: 2 października 2017Piętnastu uczniów klas trzecich informatycznych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących od ponad tygodnia przebywa w Hiszpanii, w stolicy Andaluzji - Sewilli.

Mobilność to przede wszystkim praktyka zawodowa w firmach informatycznych, ale również kurs języka hiszpańskiego czy program kulturowy w ramach którego uczniowie zwiedzą najważniejsze miejsca regionu.

Stażyści zamieszkali u rodzin hiszpańskich w centrum miasta. Dzięki temu mają okazję poszlifować angielski, nabrać odwagi w porozumiewaniu się w obcym języku, a także poznać hiszpańską kuchnię i inne zwyczaje.

Staż potrwa cztery tygodnie i  zakończy się 21 października. Przypomnijmy, że jest  to już druga z czterech mobilności realizowanych w ramach projektu. Pierwsza piętnastoosobowa grupa informatyków odbyła praktykę w listopadzie 2016 w Grenadzie (Hiszpania).

Trzecia również piętnastoosobowa grupa specjalistów z branży IT wyjedzie już za 6 tygodni do Grenady, a ekonomiści i mechatronicy wyjadą do Cork (Irlandia) w marcu 2018 roku. W sumie dzięki projektowi, miesięczne staże zagraniczne odbędzie 60 uczniów ZSTIO.

Projekt „Przekonaj się czy twoje umiejętności zawodowe są wystarczające by zacząć karierę na europejskim rynku pracy” realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ - Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. ZSTiO

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.