Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Harcerze zaczynają remont Ula

Harcerze zaczynają remont Ula Data publikacji: 2 grudnia 2019Logo.jpg

Prawie 1,5 mln zł będzie kosztował remont historycznego budynku Ula przy ul. Korfantego 38. Wykonawca (firma Kambud) wszedł już na plac budowy. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku

Jak informuje Arkadiusz Kil z bytomskiego Hufca ZHP, ekipy budowlane zaczynają od zabezpieczenia i remontu dachu, który w wielu miejscach przecieka. Później wymienione zostaną wszystkie instalacje, następnie remontowane będą pomieszczenia oraz elewacja zewnętrzna.  Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku. 

Budynek po przeprowadzonej modernizacji stanie się siedzibą Bytomskiego Centrum Aktywności Społecznej, gdzie będą realizowane projekty dla osób w różnym wieku, od przedszkolaków po seniorów. Duży udział będą w tym mieli bytomscy harcerze. Głównym celem tego projektu będzie integracja środowisk, poprawa komunikacji między osobami w różnym wieku, korzystanie z doświadczeń seniorów.

W centrum ma również powstać Inkubator Projektowy, gdzie pod okiem specjalistów będzie można nauczyć się pisania projektów i pozyskiwania środków zewnętrznych na działania lokalne.

UL to dawna siedziba szeregu organizacji społecznych i kulturalnych walczących o polskość na Górnym Śląsku. Było to miejsce spotkań Polaków, a że było tam gwarno i głośno jak w ulu, nazwano go Ul. Przygotowywano tu również działania zbrojne w I powstaniu śląskim.

Projekt „Modernizacja obiektu Ul na cele działalności społecznej bytomskich harcerzy” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna.

Wartość całkowita projektu: 1 450 000 zł, z czego 1 187 000 dofinansowania Unia Europejska.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.