Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Harcerze zaczynają remont Ula

Harcerze zaczynają remont Ula Data publikacji: 2 grudnia 2019Logo.jpg

Prawie 1,5 mln zł będzie kosztował remont historycznego budynku Ula przy ul. Korfantego 38. Wykonawca (firma Kambud) wszedł już na plac budowy. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku

Jak informuje Arkadiusz Kil z bytomskiego Hufca ZHP, ekipy budowlane zaczynają od zabezpieczenia i remontu dachu, który w wielu miejscach przecieka. Później wymienione zostaną wszystkie instalacje, następnie remontowane będą pomieszczenia oraz elewacja zewnętrzna.  Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku. 

Budynek po przeprowadzonej modernizacji stanie się siedzibą Bytomskiego Centrum Aktywności Społecznej, gdzie będą realizowane projekty dla osób w różnym wieku, od przedszkolaków po seniorów. Duży udział będą w tym mieli bytomscy harcerze. Głównym celem tego projektu będzie integracja środowisk, poprawa komunikacji między osobami w różnym wieku, korzystanie z doświadczeń seniorów.

W centrum ma również powstać Inkubator Projektowy, gdzie pod okiem specjalistów będzie można nauczyć się pisania projektów i pozyskiwania środków zewnętrznych na działania lokalne.

UL to dawna siedziba szeregu organizacji społecznych i kulturalnych walczących o polskość na Górnym Śląsku. Było to miejsce spotkań Polaków, a że było tam gwarno i głośno jak w ulu, nazwano go Ul. Przygotowywano tu również działania zbrojne w I powstaniu śląskim.

Projekt „Modernizacja obiektu Ul na cele działalności społecznej bytomskich harcerzy” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Priorytet X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna.

Wartość całkowita projektu: 1 450 000 zł, z czego 1 187 000 dofinansowania Unia Europejska.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.