Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Gratulacje dla burmistrza Recklinghausen

Gratulacje dla burmistrza Recklinghausen Data publikacji: 14 września 2020Prezydent Mariusz Wołosz przekazał gratulacje Christophowi Tesche, który ponownie został wybrany burmistrzem Recklinghausen, miasta partnerskiego Bytomia.

Pierwszy raz Tesche wygrał wybory w 2014 roku. W niedzielę został wybrany na kolejną kadencję w niemieckim mieście, leżącym w Zagłębiu Ruhry. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz przekazał gratulacje burmistrzowi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Ponowne obdarzenie zaufaniem przez mieszkańców jest największą satysfakcją samorządowca. Cieszę się, że Pana służba na rzecz miasta i jego mieszkańców została zauważona i doceniona. Życzę Panu, by następna kadencja w roli burmistrza Recklinghausen przełożyła się na dobro mieszkańców, szczególnie w trudnym okresie pandemii, która odciska na nas nie tylko skutki zdrowotne, ale również społeczne i gospodarcze” - napisał między innymi prezydent Bytomia.

Umowa partnerska pomiędzy Bytomiem a Recklinghausen została podpisana 15 grudnia 2000 roku. Miasta współpracują w wielu dziedzinach, w tym w zakresie ochrony środowiska, rozwoju gospodarczego, kultury i oświaty.

Autor: LB
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.