Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Gratka dla rowerzystów

Gratka dla rowerzystów Data publikacji: 21 września 2016Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna i Bytomski Rajd Kolarski to dwie imprezy kolarskie, które organizuje Bytomski Turystyczny Klub Kolarski „Catena”. Pierwsza z nich już 24 września.

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna to nie tylko rowerowy przejazd malowniczymi terenami Górnego Śląska. Uczestnicy wycieczki wezmą również udział w mszy świętej poświęconej pamięci żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oddziału Henryka Flame ps. „Bartek”. Po niej rowerzyści udadzą się na zamek w Toszku oraz do rezerwatu Płużnica i Hubert. Na wycieczkę zapraszamy już 24 września. Zbiórka uczestników o 7.50 w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla przy Muszli Koncertowej.

Druga impreza to Bytomski Rajd Kolarski, który organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki oraz uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski i 110. rocznicy Krajoznawstwa Polskiego. Zapisy na wycieczkę prowadzone są do 23 września w lokalu PTTK w Bytomiu przy ul. Żołnierza Polskiego nr 13 od 18.00 do 19.00 w piątki.

Na wycieczkę zapraszamy 27 września. Zbiórka uczestników o 9.00 w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla przy Muszli Koncertowej.

Szczegóły imprez w poniższych regulaminach:

Regulamin Rajdu - Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna
Regulamin Rajdu - Bytomski Rajd Kolarski

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.