Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Grali dla Julii

Grali dla Julii Data publikacji: 12 stycznia 2020Dziś, w Bytomskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpiły zespoły "Universe" oraz "Coria". Dochód z imprezy został przekazany na leczenie małej bytomianki Julii Szerby.

Julia Szczerba od urodzenia choruje na hemimelię strzałkową - bardzo rzadkie schorzenie spowodowane brakiem kości strzałkowej, które powoduje deformację stopy, nieprawidłowe ułożenie, niejednokrotnie wykrzywienie kości piszczelowej oraz skrócenie kończyny. W Polsce możliwa jest tylko amputacja nogi. Nadzieją jest leczenie w Paley Institute w USA, który specjalizuje się w najtrudniejszych schorzeniach ortopedycznych u dzieci. Zabieg trzeba wykonać jak najszybciej,najlepiej przed ukończeniem drugiego roku życia dziewczynki. Koszt takiej operacji wynosi ponad milion złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty rehabilitacji oraz dalszego leczenia. Zrealizowanie tych wszystkich celów będzie kosztować około 2 miliony złotych. Ogromna kwota przewyższa możliwości rodziców małej Julki. Dlatego dziś na scenie BeCeKu odbyła się już kolejna akcja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Julii.

Zachęcamy do pomocy, wesprzeć małą Julię można w każdym momencie. Więcej informacji znajduje się na stronie: pomocdlajulki.pl.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.