Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gospodarcza misja do Nevady - zaproszenie dla przedsiębiorców

Gospodarcza misja do Nevady - zaproszenie dla przedsiębiorców Data publikacji: 3 lutego 2017Przedsiębiorcy działający w branżach górniczych, związanych z technologiami wodnymi, produkcją dronów czy autonomicznych samochodów mają szansę rozszerzyć swoją działalność za oceanem. Taką możliwość daje śląskim firmom umowa partnerska pomiędzy naszym województwem a amerykańską Nevadą.

Podpisanie porozumienia podczas ubiegłorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zapoczątkowało współpracę gospodarczą z amerykańskim stanem. Wówczas, w przededniu wyborów prezydenckich w USA i głoszonej przez Trumpa doktryny „America first” (tłum. najpierw Ameryka), zarówno eksperci, jak i politycy czy bizesemani ostrożnie wypowiadali się o wspólnych gospodarczych inicjatywach naszego regionu z amerykańskimi stanami. Obawy i umiarkowany optymizm okazał się chyba na wyrost, bo przecież business is business.

Podobny charakter struktury gospodarki obu regionów pomaga nam w zbliżeniu ich do siebie, daje szansę mniejszym firmom na współpracę z firmami z Nevady
– mówi Tomasz Zjawiony, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Misję do Nevady zaplanowano od 13 do17 marca (wylot z Polski – 12 marca).

Pomoc w przygotowaniu formalności związanych z otrzymaniem wizy turystyczno – biznesowej, zapewnia Regionalna Izba Gospodarcza. Szczegółowych informacji udziela Jacek Woźnikowski, dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej RIG w Katowicach, tel. (32) 781 49 83 | e-mail: jwoznikowski@rig.katowice.pl, http://rig.katowice.pl/wspolpracamiedzynarodowa/kontakt.

Autor: AK
Zdjęcia: www.forsal.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.