Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 kwietnia 2020, Julia, Dionizy, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz Data publikacji: 9 grudnia 2013Bytom to dla mnie miasto, w którym zdobyłam się na odwagę, by marzyć, a potem stanąć do ciężkiej pracy i walki, by te marzenia zrealizować. Kiedy myślę o Bytomiu, to myślę przede wszystkim o wielu konkursach wokalnych, w których brałam udział.

Pamiętam też wręczenie nagród prezydenta miasta. To była wyjątkowa uroczystość. Bytom, to mój pierwszy koncert podczas Dni Bytomia na placu Kościuszki, bo Rynek był jeszcze remontowany. Nie należał do najłatwiejszych, bo trudno jest występować przed sąsiadami i kolegami ze szkoły, zwłaszcza kiedy nie jest się jeszcze kimś uznanym w środowisku, ale okazało się, że nie taki diabeł straszny. Oglądała mnie cała szkoła, dopingowali koledzy z klasy. Wszyscy śpiewali razem ze mną, a przecież moje piosenki jeszcze nie były tak znane. Ten występ zapoczątkował moją karierę. Wtedy udzieliłam też pierwszego wywiadu. Pierwsi nauczyciele śpiewu, początki mojej kariery - to jest mój Bytom, o którym myślę z sentymentem.

Gosia Andrzejewicz, piosenkarkaAutor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.