Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rozpoczęła się rewitalizacja pałacu Tiele-Wincklerów w Miechowicach

Jakie tajemnice skrywa w sobie pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach? Rozpoczęły się prace archeologiczne i remontowe związane z rewitalizacją pałacu, w którym swoje dzieciństwo spędziła Ewa von Tiele-Winckler, znana jako Matka Ewa.

Modelarskie cuda w Bytomiu

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Przez dwa dni 2 i 3 marca w Bytomiu już po raz XV odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Modelarski.

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Godność, Wolność, Niepodległość

Godność, Wolność, Niepodległość Data publikacji: 1 grudnia 2018Pod takim hasłem prowadzony był rządowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do programu jako jedna z ponad dwustu szkół z całej Polski przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu – Stroszku.

W ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkół i placówek oświatowych, w bytomskiej szkole zorganizowano wiele imprez kulturalnych, zajęć tematycznych, występów artystycznych, konkursów, przedstawień i wycieczek edukacyjnych, w tym między innymi: wystawę pamiątek i plakatów, wycieczkę do Krakowa, konkurs historyczny, zajęcia dla przedszkolaków, okolicznościowe wystawy poświęcone historii polskiego godła, hymnu narodowego, mundurów i odznaczeń narodowych, a także konkursy plastyczne, fotograficzne, wiedzy historycznej oraz wiele innych przedsięwzięć, które uświetniły 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto dodać, że podczas podsumowania całego programu wczoraj, 30 listopada uczniowie zatańczyli poloneza, a także wzięli udział w uroczystym apelu kończącym obchody z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wszystkie wydarzenia, jakie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 37 w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 37

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.