Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

XV BYTOMSKIE DNI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Prezydent Bytomia wraz z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego serdecznie zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, mające siedzibę w Bytomiu lub działające na rzecz jego mieszkańców, do aktywnego uczestnictwa w „XV BYTOMSKICH DNIACH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Gliwicka 8 nie do poznania

Gliwicka 8 nie do poznania Data publikacji: 5 lipca 2019Dobiegają końca prace remontowe w podcieniach kamienicy przy ul. Gliwickiej 8, gdzie przy wsparciu miasta grupa Renesans we współpracy ze Stowarzyszeniem Jarmark Kultury realizuje projekt „Ajnfart- wjazd do kultury”.

Przypomnijmy, że pierwszy etap prac polegał m.in. na remoncie ścian, a do końca przyszłego tygodnia zakończy się malowanie graffiti. Ponieważ kamienica przy ul. Gliwickiej 8 sąsiadowała w przeszłości z Hotelem Lomnitz, na muralach odtwarzane są, w oparciu o nielicznie zachowane fotografie, wnętrza hotelu.

Jak mówią twórcy, projekt ma zainspirować do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń i uchronić od zapomnienia ważne miejsca, osoby i wydarzenia z bogatej historii miasta. Co więcej, artyści chcą pokazać pozytywny przykład artystycznego malowania ścian, zgodny z prawem i zasadami estetyki.

Brama przy ul. Gliwickiej 8 otwiera cykl ulicznych obrazów, które powstaną w naszym mieście. Grupa Renesens i Stowarzyszenie Jarmark Kultury uzyskały już zgody kilku wspólnot mieszkaniowych w Śródmieściu, dzięki czemu kolejne bramy zostaną włączone do historycznej ścieżki edukacyjnej.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.