Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Bytom zmienia się na lepsze. To widać! Data publikacji: 2 października 2018Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem, w którym przedstawiliśmy najważniejsze zmiany jakie zaszły w Bytomiu. Wydany właśnie informator miejski to kompleksowe podsumowanie ostatnich lat, w trakcie których udało się zrealizować wiele ważnych i kluczowych dla miasta inwestycji – zarówno dzięki środkom z budżetu miasta, jak również tym pozyskanym z zewnętrz. Wśród nich są między innymi: kompleksowa modernizacja 17 szkół za około 50 mln zł, odnowa pięciu parków miejskich, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne na kwotę 13 mln zł, budowa i modernizacja bazy sportowej dla dzieci i młodzieży, a także inwestycje drogowe za 130 mln zł.

To jednak nie wszystko. Z informatora dowiedzą się Państwo również jak zmieniał się w ostatnich latach budżet miasta, ile pozyskaliśmy środków z Unii Europejskiej, jaka kwota subwencji z budżetu państwa na edukację wpływa do miejskiej kasy, a jak wiele dopłaca gmina oraz ile wynosi zadłużenie Bytomia na tle innych miast Górnego Śląska. Szczegółowo opisujemy również proces rewitalizacji, jaki odbywa się w naszym mieście, zmiany zachodzące w miejskim szpitalu czy wzrost środków na bezpieczeństwo. Prezentujemy nowych inwestorów, którzy zaufali naszemu miastu i zdecydowali się otworzyć tutaj swoje firmy.


Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.